Tłumacz rumuński

Tłumaczenia z języka rumuńskiego na dowolny język i z każdego języka na rumuński

5.0/5 (63 oceny)

Bezpłatna wycena

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7!

 • Wysoka jakość tłumaczeń rumuńskich
 • Krótki czas realizacji zleceń
 • Specjalizacja w wielu dziedzinach
 • Bezwzględne zachowanie poufności
 • Precyzyjna wycena tłumaczeń
 • Atrakcyjne ceny tłumaczeń z i na rumuński

Biuro tłumaczeń Advance – tłumacz polsko rumuński

Biuro tłumaczeń Advance zaprasza wszystkie firmy, instytucje oraz osoby indywidualne potrzebujące rzetelnego tłumaczenia. Rumuński to jeden z języków, który znalazł się w naszej rozbudowanej ofercie. Nasz tłumacz polsko rumuński może przełożyć korespondencję biznesową, teksty marketingowe, finansowe, ekonomiczne czy farmaceutyczne. Jesteśmy biurem tłumaczeń specjalistycznych i technicznych, dlatego tłumacz rumuński szybko i precyzyjnie przetłumaczy dokumenty przetargowe, instrukcje obsługi sprzętu lub maszyn, katalogi i inne teksty wymagające znajomości typowo technicznego słownictwa. Potrzebny Ci jest tłumacz przysięgły języka rumuńskiego? Współpracujemy ze specjalistami posiadającymi uprawnienia, którzy przetłumaczą dokumenty urzędowe i opatrzą je pieczęcią uwierzytelniającą.

Zamówienia można składać w naszym biurze w Będzinie oraz przez Internet. Tłumacz rumuńsko polski online to rozwiązanie idealne dla klientów prywatnych i przedsiębiorców z całej Polski, którzy chcą szybko zlecić potrzebne im przekłady bez wychodzenia z domu bądź biura. Sprawdź szczegółowy zakres oferty Advance i powierz realizację swojego tłumaczenia z polskiego na język rumuński lub w odwrotnej konfiguracji starannie dobranym ekspertom.

Tłumacz polsko rumuński – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Język rumuński należy do grupy romańskiej i rodziny indoeuropejskiej. Przez mniejszości narodowe wykorzystywany jest m.in. w Mołdawii, Serbii i Izraelu, Kazachstanie, Azerbejdżanie oraz na Węgrzech. Jego etymologia sięga II wieku, kiedy to na obszarze ówczesnej Dacji łacinę przekształcono w miejscowy język. Wiele słów zapożyczono z języków słowiańskich.

Obecnie na arenie międzynarodowej język ten nie odgrywa znaczącej roli. Osobom planującym urlop czy wycieczkę do Rumunii najczęściej wystarczy translator rumuńsko polski czy słownik polsko rumuński online. Jednak niektóre polskie firmy nawiązują relacje handlowe i poszukują dostawców oraz odbiorców w Rumunii czy Serbii. Wtedy tłumacz rumuńsko polski jest niezbędny do prowadzenia rozmów biznesowych i negocjacji, przekładania umów, rachunków, faktur i innej dokumentacji.

Rumuński – tłumaczenia zwykłe i specjalistyczne

Potrzebny Ci jest profesjonalny tłumacz rumuńskiego? Biuro Advance wykonuje przekłady pisemne tekstów z języka polskiego na rumuński oraz z rumuńskiego na polski. Współpracujemy z grupą starannie dobranych specjalistów, którzy przechodzą restrykcyjną rekrutację wewnętrzną. Dzięki temu każdy nasz tłumacz języka rumuńskiego doskonale zna jego niuanse gramatyczne oraz stylistyczne i jest w stanie bardzo precyzyjnie przełożyć nawet teksty zawierające trudną terminologię. Znajomość kontekstu kulturowego, realiów życia i rumuńskich przepisów ułatwiają nam tłumaczenia. Często translacje wymagają bowiem nie tylko przekładu 1:1, ale i osadzenia tekstu na tle konkretnego kraju i dopasowania go do mentalności miejscowych odbiorców.

Tłumacz polsko rumuński z naszego biura wykonuje przekłady:

 • zwykłe – tłumaczenie na rumuński lub polski podstawowych tekstów zawierających standardową terminologię używaną na co dzień. Wykonujemy m.in. translacje korespondencji e-mail, tekstów na firmowe strony internetowe, literatury czy reklam,
 • specjalistyczne – tutaj nie pomoże elektroniczny rumuński translator czy słownik rumuńsko polski online. Przekłady wymagają bowiem znajomości branżowego słownictwa, które jest używane przez wąską grupę specjalistów. Nasz tłumacz rumuński często przekłada teksty medyczne i farmaceutyczne, dokumenty prawne oraz dokumenty techniczne.

Tłumacz polski rumuński. Dla jakich branż pracujemy?

Współpracujemy z firmami i klientami indywidualnymi potrzebującymi przekładów z wielu różnych branż. Rumuński tłumacz z biura Advance może wykonać translacje:

 • finansowe i ekonomiczne – wykonujemy tłumaczenia rumuńsko polskie dokumentów księgowych, rachunków, faktur, raportów, sprawozdań finansowych spółek handlowych oraz innej dokumentacji biznesowej, zachowując dyskrecję powierzonych danych. Doświadczony tłumacz rumuńskiego ma wiedzę z zakresu przepisów podatkowych i prawnych tego kraju oraz doskonale zna terminologię stosowaną w ekonomii,
 • reklamowe i marketingowe – tłumacz rumuńsko polski może przełożyć napisy do filmów, spoty reklamowe, reklamy telewizyjne, teksty na ulotki, do katalogów, artykuły prasowe czy hasła reklamowe. Znajomość rumuńskiej kultury i mentalności pozwala nam tworzyć kreatywne tłumaczenia, które staną się wizytówką Twojej marki,
 • naukowe – nasz tłumacz języka rumuńskiego może wykonać translacje książek, artykułów naukowych, recenzji, krytyk i polemik, wniosków o granty czy raportów z zakresu różnych dziedzin (nauki humanistyczne, ekonomiczne, techniczne, medyczne),
 • medyczne i farmaceutyczne – rozbudowany zespół specjalistów z różnych dziedzin pozwala nam wykonywać tłumaczenia rumuńsko polskie zawierające skomplikowane terminy typowo medyczne lub farmaceutyczne. Tłumaczymy m.in. zalecenia lekarskie, opisy chorób, artykuły naukowe z zakresu medycyny, instrukcje obsługi sprzętu medycznego, ulotki informacyjne leków, dokumenty rejestracyjne leków,
 • informatyczne – tłumacz polsko rumuński wykonuje translacje instrukcji obsługi sprzętu komputerowego, systemów i oprogramowania oraz innych tekstów zawierających słownictwo charakterystyczne dla sektora IT,
 • prawne – znajomość terminologii prawnej pozwala naszym tłumaczom sprawnie poradzić sobie z testamentami, umowami spadkowymi, orzeczeniami i wyrokami sądowymi, aktami założycielskimi spółek handlowych oraz inną dokumentacją prawną.

Polsko rumuńskie tłumaczenia techniczne

Specjalnością biura tłumaczeń Advance są przekłady techniczne. Współpracujemy ze sprawdzonymi tłumaczami, którzy mają doświadczenie w pracy ze skomplikowaną dokumentacją techniczną wymagającą znajomości specyficznego słownictwa. Nasz tłumacz języka rumuńskiego może przełożyć m.in.:

 • instrukcje obsługi dowolnych maszyn,
 • instrukcje obsługi sprzętu komputerowego, AGD lub RTV,
 • procedury postępowania na halach produkcyjnych czy w magazynach,
 • katalogi techniczne,
 • dokumentację patentową,
 • instrukcje PPOŻ i BHP.

Doskonale wiemy, że w branży technicznej każde słowo ma znaczenie, dlatego przekłady są precyzyjnie wykonane i wielokrotnie weryfikowane przed odesłaniem do klienta. Dbamy, aby tłumaczenie rumuńskie było zgodne z przepisami, przejrzyste i dopasowane do formuł stosowanych w konkretnej branży.

Tłumacz przysięgły – rumuński

W stałej ofercie posiadamy również przekłady uwierzytelnione. Tłumacz przysięgły języka rumuńskiego musi spełnić szereg wymogów formalnych oraz zdać trudny egzamin składający się z części pisemnej i ustnej. Dopiero po jego pozytywnym zaliczeniu i złożeniu specjalnej przysięgi, otrzymuje uprawnienia tłumacza przysięgłego wydawane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i zostaje wpisany na oficjalną listę. To potwierdza odpowiednie kompetencje oraz daje gwarancję przestrzegania zasad etyki zawodowej.

Tłumacz przysięgły rumuńskiego z biura Advance może wykonać dla Ciebie uwierzytelnione (opatrzone pieczęcią) przekłady:

 • świadectw szkolnych i dyplomów ukończenia uczelni wyższych,
 • certyfikatów,
 • dokumentów stanu cywilnego (akty urodzenia, ślubu, zgonu),
 • dowodu osobistego,
 • prawa jazdy,
 • aktów notarialnych (testamenty, umowy darowizny, umowy kupna-sprzedaży, umowy dzierżawy),
 • umów handlowych,
 • umów o pracę, dzieło i zlecenie,
 • orzeczeń i wyroków sądowych,
 • pism procesowych,
 • innych dokumentów urzędowych.

Tłumaczenia przysięgłe polsko rumuńskie można odebrać w siedzibie naszego biura w Będzinie. Gotowe dokumenty możemy przesłać także pod podany adres kurierem lub Pocztą Polską. Tłumacz przysięgły języka rumuńskiego może również wykonać tłumaczenia online i opatrzyć je podpisem kwalifikowanym. Zawsze zalecamy jednak sprawdzenie, czy dany urząd honoruje przekłady elektroniczne (są one ważne wyłącznie jako plik, po wydrukowaniu tracą swoją ważność).

Język rumuński – tłumacz ustny

Kolejną częścią naszej oferty są ustne tłumaczenia rumuńskiego. Tłumacz polsko rumuński może wziąć udział w spotkaniach firmowych, konferencjach, szkoleniach, eventach lub innych spotkaniach o charakterze biznesowym, naukowym czy kulturalno-rozrywkowym.

Wykonujemy tłumaczenia symultaniczne, konferencyjne, konsekutywne i a vista. Dbamy, aby specjalista obsługujący publiczne wydarzenia jako tłumacz rumuński, wyróżniał się komunikatywnością, spostrzegawczością oraz podzielnością uwagi i potrafił szybko reagować nawet na nieprzewidziane sytuacje.

Tłumacz polsko rumuński online

Wykonujemy pisemne tłumaczenia języka rumuńskiego przez Internet. Interesuje Cię sprawdzony tłumacz rumuński online? W naszym biurze przekłady możesz zamówić za pomocą specjalnego systemu, który działa 24 h na dobę. Wystarczy, że prześlesz nam tekst, a my dokonamy wyceny. Po jej akceptacji tłumacz polsko rumuński online rozpocznie pracę.

Biuro tłumaczeń języka rumuńskiego – dlaczego właśnie my?

Jesteśmy biurem tłumaczeń technicznych i specjalistycznych, które współpracuje z szerokim gronem ekspertów. Tłumaczenia rumuńskiego wspólnie z nami to gwarancja:

 • najwyższej staranności i rzetelności przekładu,
 • realnego terminu realizacji zlecenia,
 • przekazania tekstu do tłumacza, który specjalizuje się w konkretnej dziedzinie i dobrze zna branżowe słownictwo, którego nie zawiera standardowy słownik rumuński-polski online,
 • konkurencyjnych cen,
 • braku dodatkowych opłat za skomplikowaną terminologię techniczną.

Tłumaczenia polsko rumuńskie – cennik

Stosujemy stawki za 1500 znaków ze spacjami. Cena za tłumaczenia polsko rumuńskie liczona jest w oparciu o długość tekstu wynikowego. Zapoznaj się z poniższą tabelą, która zawiera szczegółowy cennik. Potrzebujesz szczegółowej wyceny tłumaczenia? Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem.

Tłumaczenia zwykłe rumuński - cennik

Cena za 1500 znaków ze spacjami.

Rodzaj tłumaczenia Tłumaczenia zwykłe rumuński Tłumaczenia specjalistyne rumuński
Tłumaczenia z języka rumuńskiego na język polski od 43 zł w cenie zwykłego tłumaczenia
Tłumaczenia z języka polskiego na język rumuński od 43 zł
Tłumaczenia z języka rumuńskiego na inny język obcy od 43 zł
Tłumaczenia z innego języka obcego na język rumuński od 43 zł

Tłumaczenia przysięgłe (uwierzytelnione) rumuński - cennik

Cena za 1125 znaków ze spacjami.

Rodzaj tłumaczenia Tłumaczenia przysięgłe rumuński
Tłumaczenia z języka rumuńskiego na język polski od 65 zł
Tłumaczenia z języka polskiego na język rumuński od 79 zł
Tłumaczenia z języka rumuńskiego na inny język obcy od 79 zł
Tłumaczenia z innego języka obcego na język rumuński od 79 zł

Tłumaczenia ustne rumuński - cennik

Rodzaj tłumaczenia Tłumaczenia ustne rumuński
Tłumaczenia z języka rumuńskiego na język polski od 143 zł
Tłumaczenia z języka polskiego na język rumuński od 143 zł
Tłumaczenia z języka rumuńskiego na inny język obcy od 185,90 zł
Tłumaczenia z innego języka obcego na język rumuński od 185,90 zł

Słownik polsko rumuński online – translator rumuński

Położona na wschodzie Europy Rumunia ma wiele do zaoferowania turystom, dlatego Polacy powoli przekonują się, aby ten nieco nieoczywisty jeszcze kierunek brać pod uwagę podczas planowania wakacyjnych wyjazdów. Wybrzeże Morza Czarnego jest tańsze niż nadbałtyckie kurorty, a zarazem słynie z malowniczych plaż i dobrej pogody. Zaplanowałeś rodzinną wycieczkę lub wypad ze znajomymi właśnie do Rumunii, ale zupełnie nie znasz języka?

Specjalnie dla osób takich jak Ty przygotowaliśmy krótki słownik polsko rumuński online. Nasz minitranslator rumuński zawiera najpopularniejsze słowa. Poznaj zwroty grzecznościowe, które przydadzą Ci się na co dzień. Dowiedz się, jak się przedstawić i powiedzieć, że pochodzisz z Polski, zapytać o cenę w sklepie, złożyć zamówienie w restauracji czy spytać o możliwość płatności kartą. Nasz podręczny translator rumuński online pomoże Ci także zarezerwować noclegi na wybraną liczbę dni.

Słownik polsko rumuński, rumuńsko polski – podstawowe zwroty

Rumuński Polski
Dzień dobry Buna dimineata
Dobry wieczór Bună seara
Cześć Bună
Witam Salut
Do widzenia La revedere
Do zobaczenia Ne vedem în curând
Dobranoc Noapte bună
Miłego dnia O zi bună
Rumunia România
Polska Polonia
Nazywam się… Numele meu este…
Jestem Polką / Polakiem Sunt polonez / polonez

Słownik rumuński polski online – zwroty grzecznościowe

Rumuński Polski
Tak Da
Nie Nu
Przepraszam Scuzati-ma
Proszę Vă rog
Dziękuję Mulsumesc
Smacznego Bucura-te de masa ta
Jak się masz? Ce mai faceis
Dobrze Bine
Bardzo dobre Foarte bine
Na zdrowie Să vă binecuvânteze
Pozdrowienia Salutari

Słownik rumuński polski online – słowa przydatne podczas wakacji

Rumuński Polski
Wakacje Sărbători
Lotnisko Aeroport
Autostrada Autostradă
Bilet Bilet
Morze Marea
Dziś Astăzi
Jutro Mâine
Tydzień Săptămâna
Blisko Aproape
Daleko Departe
Miasto Oras
Centrum Centru
Szpital Spital
Konsulat Consulat
Zakaz parkowania Parcarea Interzisă
Dom Casă
Wolne pokoje Camere libere
Łazienka Baie
Prysznic DusUmowa - Acord

Translator polsko rumuński rumuńsko polski – zwroty pomocne podczas zakupów i wyjść

Rumuński Polski
Sklep Magazin
Ile to kosztuje? Cat costa?
Ile płacę? Cat trebuie sa platesc?
Bez cukru Fara zahar
Jestem wegetarianinem/ weganinem/ na diecie bezglutenowej Sunt vegetarian / vegan / urmează o dietă fără gluten
Na wynos La pachet
Wytrawne/słodkie wino czerwone/białe Vin rosu / alb uscat / dulce
Czy można płacić kartą kredytową? Pot sa platesc cu cardul de credit?
Rachunek Factură
Smakowało A gustat
Kantor Casa de schimb valutar
Apteka Farmacie