Tłumaczenia rumuński

Nasze internetowe biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne usługi tłumaczeniowe online. Realizujemy tłumaczenia z rumuńskiego na polski, tłumaczenia z polskiego na rumuński oraz tłumaczenia bezpośrednio z języka rumuńskiego na dowolny inny język obcy. Zapewniamy dokładne tłumaczenia instrukcji obsługi, dokumentów, umów handlowych, umów kupna-sprzedaży, sprawozdań, kart charakterystyki, certyfikatów, stron www, aktów, zaświadczeń, oraz wielu innych rodzajów tekstów. Specjalizacją biura Advance są tłumaczenia specjalistyczne i techniczne z wielu branż. Nasi doświadczeni tłumacze wykonują tłumaczenia przysięgłe, pisemne, ustne oraz szybkie tłumaczenia online.

Zobacz jak oceniają nas klienci
5/5 - (63 votes)

Dlaczego warto skorzystać z usług naszego biura tłumaczeń języka rumuńskiego?

 • Wycena już w 25 min – otrzymasz bezpłatną i szybką wycenę online
 • Ceny od 26 zł – posiadamy konkurencyjne ceny tłumaczeń rumuńskich
 • 24h – tłumaczenia ekspresowe języka rumuńskiego nawet w 1 dzień!
 • Ponad 100 formatów plików – przyjmujemy pliki we wszystkich formatach
 • 87 500 tłumaczeń – posiadamy wieloletnie doświadczenie od 2003 roku
 • 50 języków świata – nasze biuro oferuje szeroką gamę tłumaczeń
 • 250 tłumaczy – zapewniamy terminowe wykonywanie usługi
 • Jakość ISO 17100 – usługi zgodne z normami: ISO 9001, ISO 17100, ISO 27001
 • Native speaker – na życzenie Klienta korekta językowa przez native speakera

Bezpłatna wycena

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7
Otrzymaj wycenę nawet w 25 min!

+48 789 237 305
wycena@advance-mk.pl

Wypełnij formularz!

Jak wygląda proces realizacji usługi tłumaczeń?

Formularz: Wyślij formularz ze szczegółami dotyczącymi Twojego tłumaczenia języka rumuńskiego.

Przygotowanie oferty: Biuro tłumaczeń przygotowuje indywidualną ofertę, która zawiera informacje na temat ceny, terminu wykonania tłumaczenia.

Analiza dokumentów: Nasz zespół tłumaczy języka rumuńskiego przegląda tekst pod kątem jego zawartości i specyfiki, dzięki czemu jest w stanie dobrze zrozumieć kontekst i odpowiednio go przetłumaczyć.

Wybór odpowiedniego tłumacza do danego tekstu: Nasz zespół ma specjalistów w różnych dziedzinach, dzięki czemu, tłumaczenie jest wykonane przez osobę, która zna specjalistyczną terminologię i potrafi przetłumaczyć tekst w sposób adekwatny.

Realizacja tłumaczenia języka rumuńskiego: Po zaakceptowaniu oferty, biuro tłumaczeń przystępuje do realizacji tłumaczenia. W tym etapie tłumacz zajmuje się przetłumaczeniem tekstu zgodnie z ustalonymi wymaganiami.

Korekta i weryfikacja: Po wykonaniu tłumaczenia następuje etap korekty, podczas którego inny tłumacz, bądź osoba z naszego zespołu, sprawdza przetłumaczony tekst pod kątem poprawności językowej oraz zgodności z oryginałem. Dzięki temu tłumaczenie jest wolne od błędów i zniekształceń.

Dostarczenie tłumaczenia: Końcowym etapem procesu tłumaczenia jest przesłanie gotowego przekładu oraz ewentualna konsultacja z tłumaczem w razie pytań czy wątpliwości. Zapewniamy również kontrolę jakości tłumaczeń języka rumuńskiego, co oznacza, że zawsze jesteśmy gotowi do wprowadzenia poprawek.


Bezpłatna wycena

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7!

Wyceń bezpłatnie
Wysoka jakość tłumaczeń pisemnych
Bezwzględne zachowanie poufności
Krótki czas realizacji zleceń
Precyzyjna wycena tłumaczeń
Specjalizacja w wielu dziedzinach
Atrakcyjne ceny tłumaczeń pisemnych

Biuro tłumaczeń Advance zaprasza wszystkie firmy, instytucje oraz osoby indywidualne potrzebujące rzetelnego tłumaczenia. Rumuński to jeden z języków, który znalazł się w naszej rozbudowanej ofercie. Nasz tłumacz polsko rumuński może przełożyć korespondencję biznesową, teksty marketingowe, finansowe, ekonomiczne czy farmaceutyczne. Jesteśmy biurem tłumaczeń specjalistycznych i technicznych, dlatego tłumacz rumuński szybko i precyzyjnie przetłumaczy dokumenty przetargowe, instrukcje obsługi sprzętu lub maszyn, katalogi i inne teksty wymagające znajomości typowo technicznego słownictwa. Potrzebny Ci jest tłumacz przysięgły języka rumuńskiego? Współpracujemy ze specjalistami posiadającymi uprawnienia, którzy przetłumaczą dokumenty urzędowe i opatrzą je pieczęcią uwierzytelniającą.

Zamówienia można składać w naszym biurze w Będzinie oraz przez Internet. Tłumacz rumuńsko polski online to rozwiązanie idealne dla klientów prywatnych i przedsiębiorców z całej Polski, którzy chcą szybko zlecić potrzebne im przekłady bez wychodzenia z domu bądź biura. Sprawdź szczegółowy zakres oferty Advance i powierz realizację swojego tłumaczenia z polskiego na język rumuński lub w odwrotnej konfiguracji starannie dobranym ekspertom.

Tłumacz rumuński – jaki rodzaj przekładów znalazł się w naszej ofercie?

Wykonujemy dokładne i rzetelne tłumaczenia:

 • tłumaczenia zwykłe polsko-rumuńskie i rumuńsko-polskie,
 • tłumaczenia specjalistyczne polsko-rumuńskie i rumuńsko-polskie,
 • tłumaczenia przysięgłe z języka rumuńskiego na język polski i z polskiego na rumuński,
 • ustne tłumaczenia z i na język rumuński,
 • tłumaczenia techniczne w parze językowej polski-rumuński,
 • tłumaczenia rumuńskie dla firm,
 • tłumaczenia polsko-rumuńskie instrukcji obsługi,
 • tłumaczenia z i na język rumuńskie artykułów prasowych i tekstów na strony internetowe,
 • rumuńsko-polskie i polsko-rumuńskie tłumaczenia prawne,
 • tłumaczenia z języka polskiego na język rumuński (oraz w odwrotnej konfiguracji) tekstów medycznych,
 • tłumaczenia rumuńsko-angielskie i angielsko rumuńskie.

Tłumacz polsko rumuński – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Język rumuński należy do grupy romańskiej i rodziny indoeuropejskiej. Przez mniejszości narodowe wykorzystywany jest m.in. w Mołdawii, Serbii i Izraelu, Kazachstanie, Azerbejdżanie oraz na Węgrzech. Jego etymologia sięga II wieku, kiedy to na obszarze ówczesnej Dacji łacinę przekształcono w miejscowy język. Wiele słów zapożyczono z języków słowiańskich.

Obecnie na arenie międzynarodowej język ten nie odgrywa znaczącej roli. Osobom planującym urlop czy wycieczkę do Rumunii najczęściej wystarczy translator rumuńsko polski czy słownik polsko rumuński online. Jednak niektóre polskie firmy nawiązują relacje handlowe i poszukują dostawców oraz odbiorców w Rumunii czy Serbii. Wtedy tłumacz rumuńsko polski jest niezbędny do prowadzenia rozmów biznesowych i negocjacji, przekładania umów, rachunków, faktur i innej dokumentacji.

Rumuński – tłumaczenia zwykłe i specjalistyczne

Potrzebny Ci jest profesjonalny tłumacz rumuńskiego? Biuro Advance wykonuje przekłady pisemne tekstów z języka polskiego na rumuński oraz z rumuńskiego na polski. Współpracujemy z grupą starannie dobranych specjalistów, którzy przechodzą restrykcyjną rekrutację wewnętrzną. Dzięki temu każdy nasz tłumacz języka rumuńskiego doskonale zna jego niuanse gramatyczne oraz stylistyczne i jest w stanie bardzo precyzyjnie przełożyć nawet teksty zawierające trudną terminologię. Znajomość kontekstu kulturowego, realiów życia i rumuńskich przepisów ułatwiają nam tłumaczenia. Często translacje wymagają bowiem nie tylko przekładu 1:1, ale i osadzenia tekstu na tle konkretnego kraju i dopasowania go do mentalności miejscowych odbiorców.

Tłumacz polsko rumuński z naszego biura wykonuje przekłady:

 • zwykłe – tłumaczenie na rumuński lub polski podstawowych tekstów zawierających standardową terminologię używaną na co dzień. Wykonujemy m.in. translacje korespondencji e-mail, tekstów na firmowe strony internetowe, literatury czy reklam,
 • specjalistyczne – tutaj nie pomoże elektroniczny rumuński translator czy słownik rumuńsko polski online. Przekłady wymagają bowiem znajomości branżowego słownictwa, które jest używane przez wąską grupę specjalistów. Nasz tłumacz rumuński często przekłada teksty medyczne i farmaceutyczne, dokumenty prawne oraz dokumenty techniczne.

Tłumacz polski rumuński. Dla jakich branż pracujemy?

Współpracujemy z firmami i klientami indywidualnymi potrzebującymi przekładów z wielu różnych branż. Rumuński tłumacz z biura Advance może wykonać translacje:

 • finansowe i ekonomiczne – wykonujemy tłumaczenia rumuńsko polskie dokumentów księgowych, rachunków, faktur, raportów, sprawozdań finansowych spółek handlowych oraz innej dokumentacji biznesowej, zachowując dyskrecję powierzonych danych. Doświadczony tłumacz rumuńskiego ma wiedzę z zakresu przepisów podatkowych i prawnych tego kraju oraz doskonale zna terminologię stosowaną w ekonomii,
 • reklamowe i marketingowe – tłumacz rumuńsko polski może przełożyć napisy do filmów, spoty reklamowe, reklamy telewizyjne, teksty na ulotki, do katalogów, artykuły prasowe czy hasła reklamowe. Znajomość rumuńskiej kultury i mentalności pozwala nam tworzyć kreatywne tłumaczenia, które staną się wizytówką Twojej marki,
 • naukowe – nasz tłumacz języka rumuńskiego może wykonać translacje książek, artykułów naukowych, recenzji, krytyk i polemik, wniosków o granty czy raportów z zakresu różnych dziedzin (nauki humanistyczne, ekonomiczne, techniczne, medyczne),
 • medyczne i farmaceutyczne – rozbudowany zespół specjalistów z różnych dziedzin pozwala nam wykonywać tłumaczenia rumuńsko polskie zawierające skomplikowane terminy typowo medyczne lub farmaceutyczne. Tłumaczymy m.in. zalecenia lekarskie, opisy chorób, artykuły naukowe z zakresu medycyny, instrukcje obsługi sprzętu medycznego, ulotki informacyjne leków, dokumenty rejestracyjne leków,
 • informatyczne – tłumacz polsko rumuński wykonuje translacje instrukcji obsługi sprzętu komputerowego, systemów i oprogramowania oraz innych tekstów zawierających słownictwo charakterystyczne dla sektora IT,
 • prawne – znajomość terminologii prawnej pozwala naszym tłumaczom sprawnie poradzić sobie z testamentami, umowami spadkowymi, orzeczeniami i wyrokami sądowymi, aktami założycielskimi spółek handlowych oraz inną dokumentacją prawną.

Tłumacz przysięgły – rumuński

W stałej ofercie posiadamy również przekłady uwierzytelnione. Tłumacz przysięgły języka rumuńskiego musi spełnić szereg wymogów formalnych oraz zdać trudny egzamin składający się z części pisemnej i ustnej. Dopiero po jego pozytywnym zaliczeniu i złożeniu specjalnej przysięgi, otrzymuje uprawnienia tłumacza przysięgłego wydawane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i zostaje wpisany na oficjalną listę. To potwierdza odpowiednie kompetencje oraz daje gwarancję przestrzegania zasad etyki zawodowej.

Tłumacz przysięgły rumuńskiego z biura Advance może wykonać dla Ciebie uwierzytelnione (opatrzone pieczęcią) przekłady:

 • świadectw szkolnych i dyplomów ukończenia uczelni wyższych,
 • certyfikatów,
 • dokumentów stanu cywilnego (akty urodzenia, ślubu, zgonu),
 • dowodu osobistego,
 • prawa jazdy,
 • aktów notarialnych (testamenty, umowy darowizny, umowy kupna-sprzedaży, umowy dzierżawy),
 • umów handlowych,
 • umów o pracę, dzieło i zlecenie,
 • orzeczeń i wyroków sądowych,
 • pism procesowych,
 • innych dokumentów urzędowych.

Tłumaczenia przysięgłe polsko rumuńskie można odebrać w siedzibie naszego biura w Będzinie. Gotowe dokumenty możemy przesłać także pod podany adres kurierem lub Pocztą Polską. Tłumacz przysięgły języka rumuńskiego może również wykonać tłumaczenia online i opatrzyć je podpisem kwalifikowanym. Zawsze zalecamy jednak sprawdzenie, czy dany urząd honoruje przekłady elektroniczne (są one ważne wyłącznie jako plik, po wydrukowaniu tracą swoją ważność).

Polsko rumuńskie tłumaczenia techniczne

Specjalnością biura tłumaczeń Advance są przekłady techniczne. Współpracujemy ze sprawdzonymi tłumaczami, którzy mają doświadczenie w pracy ze skomplikowaną dokumentacją techniczną wymagającą znajomości specyficznego słownictwa. Nasz tłumacz języka rumuńskiego może przełożyć m.in.:

 • instrukcje obsługi dowolnych maszyn,
 • instrukcje obsługi sprzętu komputerowego, AGD lub RTV,
 • procedury postępowania na halach produkcyjnych czy w magazynach,
 • katalogi techniczne,
 • dokumentację patentową,
 • instrukcje PPOŻ i BHP.

Doskonale wiemy, że w branży technicznej każde słowo ma znaczenie, dlatego przekłady są precyzyjnie wykonane i wielokrotnie weryfikowane przed odesłaniem do klienta. Dbamy, aby tłumaczenie rumuńskie było zgodne z przepisami, przejrzyste i dopasowane do formuł stosowanych w konkretnej branży.

Język rumuński – tłumacz ustny

Kolejną częścią naszej oferty są ustne tłumaczenia rumuńskiego. Tłumacz polsko rumuński może wziąć udział w spotkaniach firmowych, konferencjach, szkoleniach, eventach lub innych spotkaniach o charakterze biznesowym, naukowym czy kulturalno-rozrywkowym.

Wykonujemy tłumaczenia symultaniczne, konferencyjne, konsekutywne i a vista. Dbamy, aby specjalista obsługujący publiczne wydarzenia jako tłumacz rumuński, wyróżniał się komunikatywnością, spostrzegawczością oraz podzielnością uwagi i potrafił szybko reagować nawet na nieprzewidziane sytuacje.

Tłumacz polsko rumuński online

Wykonujemy pisemne tłumaczenia języka rumuńskiego przez Internet. Interesuje Cię sprawdzony tłumacz rumuński online? W naszym biurze przekłady możesz zamówić za pomocą specjalnego systemu, który działa 24 h na dobę. Wystarczy, że prześlesz nam tekst, a my dokonamy wyceny. Po jej akceptacji tłumacz polsko rumuński online rozpocznie pracę.

Biuro tłumaczeń języka rumuńskiego – dlaczego właśnie my?

Jesteśmy biurem tłumaczeń technicznych i specjalistycznych, które współpracuje z szerokim gronem ekspertów. Tłumaczenia rumuńskiego wspólnie z nami to gwarancja:

 • najwyższej staranności i rzetelności przekładu,
 • realnego terminu realizacji zlecenia,
 • przekazania tekstu do tłumacza, który specjalizuje się w konkretnej dziedzinie i dobrze zna branżowe słownictwo, którego nie zawiera standardowy słownik rumuński-polski online,
 • konkurencyjnych cen,
 • braku dodatkowych opłat za skomplikowaną terminologię techniczną.

Słownik polsko rumuński online – translator rumuński

Położona na wschodzie Europy Rumunia ma wiele do zaoferowania turystom, dlatego Polacy powoli przekonują się, aby ten nieco nieoczywisty jeszcze kierunek brać pod uwagę podczas planowania wakacyjnych wyjazdów. Wybrzeże Morza Czarnego jest tańsze niż nadbałtyckie kurorty, a zarazem słynie z malowniczych plaż i dobrej pogody. Zaplanowałeś rodzinną wycieczkę lub wypad ze znajomymi właśnie do Rumunii, ale zupełnie nie znasz języka?

Specjalnie dla osób takich jak Ty przygotowaliśmy krótki słownik polsko rumuński online. Nasz minitranslator rumuński zawiera najpopularniejsze słowa. Poznaj zwroty grzecznościowe, które przydadzą Ci się na co dzień. Dowiedz się, jak się przedstawić i powiedzieć, że pochodzisz z Polski, zapytać o cenę w sklepie, złożyć zamówienie w restauracji czy spytać o możliwość płatności kartą. Nasz podręczny translator rumuński online pomoże Ci także zarezerwować noclegi na wybraną liczbę dni.

Słownik polsko rumuński, rumuńsko polski – podstawowe zwroty

RumuńskiPolski
Dzień dobryBuna dimineata
Dobry wieczórBună seara
CześćBună
WitamSalut
Do widzeniaLa revedere
Do zobaczeniaNe vedem în curând
DobranocNoapte bună
Miłego dniaO zi bună
RumuniaRomânia
PolskaPolonia
Nazywam się…Numele meu este…
Jestem Polką / PolakiemSunt polonez / polonez

Słownik rumuński polski online – zwroty grzecznościowe

RumuńskiPolski
TakDa
NieNu
PrzepraszamScuzati-ma
ProszęVă rog
DziękujęMulsumesc
SmacznegoBucura-te de masa ta
Jak się masz?Ce mai faceis
DobrzeBine
Bardzo dobreFoarte bine
Na zdrowieSă vă binecuvânteze
PozdrowieniaSalutari

Słownik rumuński polski online – słowa przydatne podczas wakacji

RumuńskiPolski
WakacjeSărbători
LotniskoAeroport
AutostradaAutostradă
BiletBilet
MorzeMarea
DziśAstăzi
JutroMâine
TydzieńSăptămâna
BliskoAproape
DalekoDeparte
MiastoOras
CentrumCentru
SzpitalSpital
KonsulatConsulat
Zakaz parkowaniaParcarea Interzisă
DomCasă
Wolne pokojeCamere libere
ŁazienkaBaie
PrysznicDusUmowa – Acord

Translator polsko rumuński rumuńsko polski – zwroty pomocne podczas zakupów i wyjść

RumuńskiPolski
SklepMagazin
Ile to kosztuje?Cat costa?
Ile płacę?Cat trebuie sa platesc?
Bez cukruFara zahar
Jestem wegetarianinem/ weganinem/ na diecie bezglutenowejSunt vegetarian / vegan / urmează o dietă fără gluten
Na wynosLa pachet
Wytrawne/słodkie wino czerwone/białeVin rosu / alb uscat / dulce
Czy można płacić kartą kredytową?Pot sa platesc cu cardul de credit?
RachunekFactură
SmakowałoA gustat
KantorCasa de schimb valutar
AptekaFarmacie

Języki, w których tłumaczymy z i na język rumuński

Branże, w których wykonujemy tłumaczenia z i na język rumuński

Oddziały biura tłumaczeń języka rumuńskiego

Rodzaje oferowanych tłumaczeń języka rumuńskiego

Ile kosztują tłumaczenia z i na język rumuński - cennik

Podane poniżej orientacyjne ceny tłumaczenia rumuński są cenami netto, do których należy doliczyć podatek VAT 23%. Aby poznać dokładną cenę tłumaczenia skorzystaj z bezpłatnej wyceny.

Tłumaczenia zwykłe rumuński – cennik

Cena za 1500 znaków ze spacjami. Tłumaczenia specjalistyczne – w cenie zwykłego tłumaczenia

Rodzaj tłumaczenia Cena tłumaczenia
z języka rumuńskiego na język polski od 26 zł
z języka polskiego na język rumuński od 32 zł
z języka rumuńskiego na inny język obcy od 36 zł
z innego języka obcego na język rumuński od 36 zł

Tłumaczenia przysięgłe (uwierzytelnione) rumuński – cennik

Cena za 1125 znaków ze spacjami.

Rodzaj tłumaczenia Cena tłumaczenia
z języka rumuńskiego na język polski od 35zł
z języka polskiego na język rumuński od 45 zł
z języka rumuńskiego na inny język obcy od 80 zł
z innego języka obcego na język rumuński od 80 zł

Tłumaczenia ustne rumuński – cennik

Rodzaj tłumaczenia Cena tłumaczenia
z języka rumuńskiego na język polski od 143 zł
z języka polskiego na język rumuński od 143 zł
z języka rumuńskiego na inny język obcy od 185,90 zł
z innego języka obcego na język rumuński od 185,90 zł

Bezpłatna wycena

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7!

Wyceń bezpłatnie
Wysoka jakość tłumaczeń pisemnych
Bezwzględne zachowanie poufności
Krótki czas realizacji zleceń
Precyzyjna wycena tłumaczeń
Specjalizacja w wielu dziedzinach
Atrakcyjne ceny tłumaczeń pisemnych

Wpisy blogowe

Zobacz wszystkie wpisy
Tłumaczenia dla przemysłu maszynowego. Jak zrozumieć specyfikę języka technicznego?

2 czerwca, 2023 Advance MK

Tłumaczenia dla przemysłu maszynowego. Jak zrozumieć specyfikę języka technicznego?

Rozwój przemysłu maszynowego, czy to na poziomie krajowym, czy międzynarodowym, wymaga skutecznego komunikowania [...]
Czytaj więcej
Tłumaczenie angielskie w farmacji. Dlaczego jest tak ważne?

2 czerwca, 2023 Advance MK

Tłumaczenie angielskie w farmacji. Dlaczego jest tak ważne?

Wprowadzenie. Tłumaczenie angielskie w farmacji to obszar, który zasługuje na szczególną uwagę. Język angielski, [...]
Czytaj więcej