1. Start
 2. /
 3. Języki
 4. /
 5. Tłumaczenia rumuński

Tłumaczenia rumuński - tłumacz języka rumuńskiego

Tłumaczenia języka rumuńskiego w Advance to usługa dla najbardziej wymagających. Współpracujemy z najlepszymi tłumaczami, specjalizującymi się w wybranych dziedzinach – wykonujemy tłumaczenia przysięgłe, specjalistyczne, tłumaczenia ustne i pisemne. Dzięki temu otrzymujesz wysokiej jakości tłumaczenie języka rumuńskiego, bez względu na merytoryczną zawartość tekstu lub rodzaj tłumaczenia. Tłumacz polsko-rumuński przygotuje dla Ciebie profesjonalne tłumaczenie, który dodatkowo zostanie poddany korekcie przez innego tłumacza rumuńskiego.

Zobacz jak oceniają nas klienci
5/5 - (63 votes)

Dlaczego warto skorzystać z usług naszego biura tłumaczeń języka rumuńskiego?

 • Wycena już w 35 min – otrzymasz bezpłatną i szybką wycenę online
 • Ceny od 30 zł – posiadamy konkurencyjne ceny tłumaczeń rumuńskich
 • 24h – tłumaczenia ekspresowe języka rumuńskiego nawet w 1 dzień!
 • Ponad 100 formatów plików – przyjmujemy pliki we wszystkich formatach
 • 93 500 tłumaczeń – posiadamy wieloletnie doświadczenie od 2003 roku
 • 50 języków świata – nasze biuro oferuje szeroką gamę tłumaczeń
 • 200 tłumaczy – zapewniamy terminowe wykonywanie usługi
 • Jakość ISO 17100 – usługi zgodne z normami: ISO 9001, ISO 17100, ISO 27001
 • Native speaker – na życzenie Klienta korekta językowa przez native speakera

Bezpłatna wycena

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7
Otrzymaj wycenę nawet w 25 min!

+48 789 237 305
wycena@advance-mk.pl

Wypełnij formularz!

Jak wygląda proces realizacji usługi tłumaczeń?

Formularz: Wyślij formularz ze szczegółami dotyczącymi Twojego tłumaczenia języka rumuńskiego.

Przygotowanie oferty: Biuro tłumaczeń przygotowuje indywidualną ofertę, która zawiera informacje na temat ceny, terminu wykonania tłumaczenia.

Analiza dokumentów: Nasz zespół tłumaczy języka rumuńskiego przegląda tekst pod kątem jego zawartości i specyfiki, dzięki czemu jest w stanie dobrze zrozumieć kontekst i odpowiednio go przetłumaczyć.

Wybór odpowiedniego tłumacza do danego tekstu: Nasz zespół ma specjalistów w różnych dziedzinach, dzięki czemu, tłumaczenie jest wykonane przez osobę, która zna specjalistyczną terminologię i potrafi przetłumaczyć tekst w sposób adekwatny.

Realizacja tłumaczenia języka rumuńskiego: Po zaakceptowaniu oferty, biuro tłumaczeń przystępuje do realizacji tłumaczenia. W tym etapie tłumacz zajmuje się przetłumaczeniem tekstu zgodnie z ustalonymi wymaganiami.

Korekta i weryfikacja: Po wykonaniu tłumaczenia następuje etap korekty, podczas którego inny tłumacz, bądź osoba z naszego zespołu, sprawdza przetłumaczony tekst pod kątem poprawności językowej oraz zgodności z oryginałem. Dzięki temu tłumaczenie jest wolne od błędów i zniekształceń.

Dostarczenie tłumaczenia: Końcowym etapem procesu tłumaczenia jest przesłanie gotowego przekładu oraz ewentualna konsultacja z tłumaczem w razie pytań czy wątpliwości. Zapewniamy również kontrolę jakości tłumaczeń języka rumuńskiego, co oznacza, że zawsze jesteśmy gotowi do wprowadzenia poprawek.


Bezpłatna wycena

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7!

Wyceń bezpłatnie
Wysoka jakość tłumaczeń pisemnych
Bezwzględne zachowanie poufności
Krótki czas realizacji zleceń
Precyzyjna wycena tłumaczeń
Specjalizacja w wielu dziedzinach
Atrakcyjne ceny tłumaczeń pisemnych

Biuro tłumaczeń Advance zaprasza wszystkie firmy, instytucje oraz osoby indywidualne potrzebujące rzetelnego tłumaczenia. Rumuński to jeden z języków, który znalazł się w naszej rozbudowanej ofercie. Nasz tłumacz polsko rumuński i rumuńsko polski może przełożyć korespondencję biznesową, teksty marketingowe, finansowe, ekonomiczne czy farmaceutyczne. Jesteśmy biurem tłumaczeń specjalistycznych i technicznych, dlatego tłumacz rumuński szybko i precyzyjnie przetłumaczy dokumenty przetargowe, instrukcje obsługi sprzętu lub maszyn, katalogi i inne teksty wymagające znajomości typowo technicznego słownictwa. Potrzebny Ci jest tłumacz przysięgły języka rumuńskiego? Współpracujemy ze specjalistami posiadającymi uprawnienia, którzy przetłumaczą dokumenty urzędowe i opatrzą je pieczęcią uwierzytelniającą.

Zamówienia można składać w naszych biurach tłumaczeń oraz przez Internet. Tłumacz rumuńsko polski online to rozwiązanie idealne dla klientów prywatnych i przedsiębiorców z całej Polski, którzy chcą szybko zlecić potrzebne im tłumaczenia bez wychodzenia z domu bądź biura. Sprawdź szczegółowy zakres oferty Biura Tłumaczeń Advance i powierz realizację swojego tłumaczenia z polskiego na język rumuński lub w odwrotnej konfiguracji starannie dobranym ekspertom.

ISO 27001
ISO 17100
ISO 9001

Tłumacz rumuński – jaki rodzaje tłumaczeń znalazły się w naszej ofercie?

Wykonujemy dokładne i rzetelne tłumaczenia:

 • tłumaczenia zwykłe polsko-rumuńskie i rumuńsko-polskie,
 • tłumaczenia specjalistyczne polsko-rumuńskie i rumuńsko-polskie,
 • tłumaczenia przysięgłe z języka rumuńskiego na język polski i z polskiego na rumuński,
 • ustne tłumaczenia z i na język rumuński,
 • tłumaczenia techniczne w parze językowej polski-rumuński,
 • tłumaczenia rumuńskie dla firm,
 • tłumaczenia polsko-rumuńskie instrukcji obsługi,
 • tłumaczenia z i na język rumuńskie artykułów prasowych i tekstów na strony internetowe,
 • rumuńsko-polskie i polsko-rumuńskie tłumaczenia prawne,
 • tłumaczenia z języka polskiego na język rumuński (oraz w odwrotnej konfiguracji) tekstów medycznych,
 • tłumaczenia rumuńsko-angielskie i angielsko rumuńskie.

Tłumacz polsko rumuński – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Język rumuński należy do grupy romańskiej i rodziny indoeuropejskiej. Przez mniejszości narodowe wykorzystywany jest m.in. w Mołdawii, Serbii i Izraelu, Kazachstanie, Azerbejdżanie oraz na Węgrzech. Jego etymologia sięga II wieku, kiedy to na obszarze ówczesnej Dacji łacinę przekształcono w miejscowy język. Wiele słów zapożyczono z języków słowiańskich.

Obecnie na arenie międzynarodowej język ten nie odgrywa znaczącej roli. Osobom planującym urlop czy wycieczkę do Rumunii najczęściej wystarczy translator rumuńsko polski czy słownik polsko rumuński online. Jednak niektóre polskie firmy nawiązują relacje handlowe i poszukują dostawców oraz odbiorców w Rumunii czy Serbii. Wtedy tłumacz rumuńsko polski jest niezbędny do prowadzenia rozmów biznesowych i negocjacji, przekładania umów, rachunków, faktur i innej dokumentacji.

Chcesz wiedzieć ile kosztuje twoje Tłumaczenie? Sprawdź za Darmo!

Nie zostawiaj niczego przypadkowi, kiedy chodzi o Twoje tłumaczenia.
W Biurze Tłumaczeń Advance oferujemy bezpłatne, niezobowiązujące wyceny dla wszystkich naszych potencjalnych klientów.

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7
Otrzymaj wycenę nawet w 25 min!

Rumuński – tłumaczenia zwykłe i specjalistyczne.

Potrzebny Ci jest profesjonalny tłumacz rumuńskiego? Biuro tłumaczeń Advance wykonuje tłumaczenia pisemne tekstów z języka polskiego na rumuński oraz z rumuńskiego na polski. Współpracujemy z grupą starannie dobranych specjalistów, którzy przechodzą restrykcyjną rekrutację wewnętrzną. Dzięki temu każdy nasz tłumacz języka rumuńskiego doskonale zna jego niuanse gramatyczne oraz stylistyczne i jest w stanie bardzo precyzyjnie przełożyć nawet teksty zawierające trudną terminologię. Znajomość kontekstu kulturowego, realiów życia i rumuńskich przepisów ułatwiają nam tłumaczenia. Często translacje wymagają bowiem nie tylko tłumaczenie 1:1, ale i osadzenia tekstu na tle konkretnego kraju i dopasowania go do mentalności miejscowych odbiorców.

Tłumacz polsko rumuński z naszego biura tłumaczeń wykonuje tłumaczenia:

 • zwykłe – tłumaczenie na rumuński lub polski podstawowych tekstów zawierających standardową terminologię używaną na co dzień. Wykonujemy m.in. translacje korespondencji e-mail, tekstów na firmowe strony internetowe, literatury czy reklam,
 • specjalistyczne – tutaj nie pomoże elektroniczny rumuński translator czy słownik rumuńsko polski online. Tłumaczenia wymagają bowiem znajomości branżowego słownictwa, które jest używane przez wąską grupę specjalistów. Nasz tłumacz rumuński często tłumaczy teksty medyczne i farmaceutyczne, dokumenty prawne oraz dokumenty techniczne.

Tłumacz polski rumuński. Dla jakich branż pracujemy?

Współpracujemy z firmami i klientami indywidualnymi potrzebującymi tłumaczeń z wielu różnych branż. Rumuński tłumacz z biura Advance może wykonać tłumaczenie:

 • finansowe i ekonomiczne – wykonujemy tłumaczenia rumuńsko polskie dokumentów księgowych, rachunków, faktur, raportów, sprawozdań finansowych spółek handlowych oraz innej dokumentacji biznesowej, zachowując dyskrecję powierzonych danych. Doświadczony tłumacz rumuńskiego ma wiedzę z zakresu przepisów podatkowych i prawnych tego kraju oraz doskonale zna terminologię stosowaną w ekonomii,
 • reklamowe i marketingowe – tłumacz rumuńsko polski może przełożyć napisy do filmów, spoty reklamowe, reklamy telewizyjne, teksty na ulotki, do katalogów, artykuły prasowe czy hasła reklamowe. Znajomość rumuńskiej kultury i mentalności pozwala nam tworzyć kreatywne tłumaczenia, które staną się wizytówką Twojej marki,
 • naukowe – nasz tłumacz języka rumuńskiego może wykonać tłumaczenie książek, artykułów naukowych, recenzji, krytyk i polemik, wniosków o granty czy raportów z zakresu różnych dziedzin (nauki humanistyczne, ekonomiczne, techniczne, medyczne),
 • medyczne i farmaceutyczne – rozbudowany zespół specjalistów z różnych dziedzin pozwala nam wykonywać tłumaczenia rumuńsko polskie zawierające skomplikowane terminy typowo medyczne lub farmaceutyczne. Tłumaczymy m.in. zalecenia lekarskie, opisy chorób, artykuły naukowe z zakresu medycyny, instrukcje obsługi sprzętu medycznego, ulotki informacyjne leków, dokumenty rejestracyjne leków,
 • informatyczne – tłumacz polsko rumuński wykonuje tłumaczenie instrukcji obsługi sprzętu komputerowego, systemów i oprogramowania oraz innych tekstów zawierających słownictwo charakterystyczne dla sektora IT,
 • prawne – znajomość terminologii prawnej pozwala naszym tłumaczom sprawnie poradzić sobie z testamentami, umowami spadkowymi, orzeczeniami i wyrokami sądowymi, aktami założycielskimi spółek handlowych oraz inną dokumentacją prawną.

Tłumacz przysięgły – rumuński.

W stałej ofercie posiadamy również tłumaczenia uwierzytelnione. Tłumacz przysięgły języka rumuńskiego musi spełnić szereg wymogów formalnych oraz zdać trudny egzamin składający się z części pisemnej i ustnej. Dopiero po jego pozytywnym zaliczeniu i złożeniu specjalnej przysięgi, otrzymuje uprawnienia tłumacza przysięgłego wydawane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i zostaje wpisany na oficjalną listę. To potwierdza odpowiednie kompetencje oraz daje gwarancję przestrzegania zasad etyki zawodowej.

Tłumacz przysięgły rumuńskiego z biura Advance może wykonać dla Ciebie uwierzytelnione (opatrzone pieczęcią) tłumaczenia:

 • świadectw szkolnych i dyplomów ukończenia uczelni wyższych,
 • certyfikatów,
 • dokumentów stanu cywilnego (akty urodzenia, ślubu, zgonu),
 • dowodu osobistego,
 • prawa jazdy,
 • aktów notarialnych (testamenty, umowy darowizny, umowy kupna-sprzedaży, umowy dzierżawy),
 • umów handlowych,
 • umów o pracę, dzieło i zlecenie,
 • orzeczeń i wyroków sądowych,
 • pism procesowych,
 • innych dokumentów urzędowych.

Tłumaczenia przysięgłe polsko rumuńskie można odebrać w siedzibie naszego biura w Będzinie. Gotowe dokumenty możemy przesłać także pod podany adres kurierem lub Pocztą Polską. Tłumacz przysięgły języka rumuńskiego może również wykonać tłumaczenia online i opatrzyć je podpisem kwalifikowanym. Zawsze zalecamy jednak sprawdzenie, czy dany urząd honoruje tłumaczenia elektroniczne (są one ważne wyłącznie jako plik, po wydrukowaniu tracą swoją ważność).

Polsko rumuńskie tłumaczenia techniczne.

Specjalnością biura tłumaczeń Advance są tłumaczenia techniczne. Współpracujemy ze sprawdzonymi tłumaczami, którzy mają doświadczenie w pracy ze skomplikowaną dokumentacją techniczną wymagającą znajomości specyficznego słownictwa. Nasz tłumacz języka rumuńskiego może przełożyć m.in.:

 • instrukcje obsługi dowolnych maszyn,
 • instrukcje obsługi sprzętu komputerowego, AGD lub RTV,
 • procedury postępowania na halach produkcyjnych czy w magazynach,
 • katalogi techniczne,
 • dokumentację patentową,
 • instrukcje PPOŻ i BHP.

Doskonale wiemy, że w branży technicznej każde słowo ma znaczenie, dlatego tłumaczenia są precyzyjnie wykonane i wielokrotnie weryfikowane przed odesłaniem do klienta. Dbamy, aby tłumaczenie rumuńskie było zgodne z przepisami, przejrzyste i dopasowane do formuł stosowanych w konkretnej branży.

Język rumuński – tłumacz ustny

Kolejną częścią naszej oferty są ustne tłumaczenia rumuńskiego. Tłumacz polsko rumuński może wziąć udział w spotkaniach firmowych, konferencjach, szkoleniach, eventach lub innych spotkaniach o charakterze biznesowym, naukowym czy kulturalno-rozrywkowym.

Wykonujemy tłumaczenia symultaniczne, konferencyjne, konsekutywne i a vista. Dbamy, aby specjalista obsługujący publiczne wydarzenia jako tłumacz rumuński, wyróżniał się komunikatywnością, spostrzegawczością oraz podzielnością uwagi i potrafił szybko reagować nawet na nieprzewidziane sytuacje.

Tłumacz polsko rumuński online

Wykonujemy pisemne tłumaczenia języka rumuńskiego przez Internet. Interesuje Cię sprawdzony tłumacz rumuński online? W naszym biurze tłumaczenia możesz zamówić za pomocą specjalnego systemu, który działa 24 h na dobę. Wystarczy, że prześlesz nam tekst, a my dokonamy wyceny. Po jej akceptacji tłumacz polsko rumuński online rozpocznie pracę.

Chcesz wiedzieć ile kosztuje twoje Tłumaczenie? Sprawdź za Darmo!

Nie zostawiaj niczego przypadkowi, kiedy chodzi o Twoje tłumaczenia.
W Biurze Tłumaczeń Advance oferujemy bezpłatne, niezobowiązujące wyceny dla wszystkich naszych potencjalnych klientów.

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7
Otrzymaj wycenę nawet w 25 min!

Biuro tłumaczeń języka rumuńskiego – dlaczego właśnie my?

Jesteśmy biurem tłumaczeń technicznych i specjalistycznych, które współpracuje z szerokim gronem ekspertów. Tłumaczenia rumuńskiego wspólnie z nami to gwarancja:

 • najwyższej staranności i rzetelności tłumaczenia,
 • realnego terminu realizacji zlecenia,
 • przekazania tekstu do tłumacza, który specjalizuje się w konkretnej dziedzinie i dobrze zna branżowe słownictwo, którego nie zawiera standardowy słownik rumuński-polski online,
 • konkurencyjnych cen,
 • braku dodatkowych opłat za skomplikowaną terminologię techniczną.

Słownik polsko rumuński online – translator rumuński

Położona na wschodzie Europy Rumunia ma wiele do zaoferowania turystom, dlatego Polacy powoli przekonują się, aby ten nieco nieoczywisty jeszcze kierunek brać pod uwagę podczas planowania wakacyjnych wyjazdów. Wybrzeże Morza Czarnego jest tańsze niż nadbałtyckie kurorty, a zarazem słynie z malowniczych plaż i dobrej pogody. Zaplanowałeś rodzinną wycieczkę lub wypad ze znajomymi właśnie do Rumunii, ale zupełnie nie znasz języka?

Specjalnie dla osób takich jak Ty przygotowaliśmy krótki słownik polsko rumuński online. Nasz minitranslator rumuński zawiera najpopularniejsze słowa. Poznaj zwroty grzecznościowe, które przydadzą Ci się na co dzień. Dowiedz się, jak się przedstawić i powiedzieć, że pochodzisz z Polski, zapytać o cenę w sklepie, złożyć zamówienie w restauracji czy spytać o możliwość płatności kartą. Nasz podręczny translator rumuński online pomoże Ci także zarezerwować noclegi na wybraną liczbę dni.

Mariola Markowiak
Mariola Markowiak
2023-09-07
Bardzo rzetelnie i szybko wykonana usługa. Polecam tą firmę :)
jozef holazagtg756556
jozef holazagtg756556
2023-09-01
super super super .wszystko poszlo szybko i sprawne. POLECAM MOCNO
Artur Swierczek
Artur Swierczek
2023-08-07
Bardzo dobre Biuro Tłumaczeń. Wracam do niego regularnie. Pani Ola jest zawsze super pomocna. Generalnie jestem bardzo zadowolony ze współpracy! Mam nadzieję, że Panie z Biura myślą podobnie o mnie....
Ewa Piszczorowicz
Ewa Piszczorowicz
2023-07-26
błyskawicznie, dobrze i w świetnej cenie! polecam
Lena
Lena
2023-07-04
Polecam biuro tłumaczeń za miłą obsługę, szybką realizację i profesjonalne podejście do klienta. Wszystko na 5! Wrócę z tłumaczeniami na pewno!
Anna Kiwior
Anna Kiwior
2023-07-03
Zdecydowanie polecam Biuro Tlumaczen Advance. Bardzo profesjonalne i mile podejscie do klienta, szybka wycena i realizacja uslugi. Jestem bardzo zadowolona i napewno skorzystam jeszcze z ofert tej firmy.
Ewelina Sarna
Ewelina Sarna
2023-06-27
Zdecydowanie polecam biuro Advance ! Korzystam z ich usług zarówno na potrzeby firmy jak i prywatnie. Miła i profesjonalna obsługa, szybkie tłumaczenia. Polecam !!
Bartek Prychodko
Bartek Prychodko
2023-06-15
Pełen profesjonalizm. Szybka i rzetelna realizacja zleceń. Polecam w 100%.

Języki, w których tłumaczymy z i na język rumuński

Branże, w których wykonujemy tłumaczenia z i na język rumuński

Oddziały biura tłumaczeń języka rumuńskiego

Rodzaje oferowanych tłumaczeń języka rumuńskiego

Ile kosztują tłumaczenia z i na język rumuński - cennik od

Podane poniżej orientacyjne ceny tłumaczenia rumuński – tłumacz języka rumuńskiego. są cenami netto, do których należy doliczyć podatek VAT 23%. Aby poznać dokładną cenę tłumaczenia skorzystaj z bezpłatnej wyceny.

Tłumaczenia zwykłe rumuński – cennik od

Cena za 1500 znaków ze spacjami. Tłumaczenia specjalistyczne – w cenie zwykłego tłumaczenia

Rodzaj tłumaczenia Cena tłumaczenia od
z języka rumuńskiego na język polski od 49 zł
z języka polskiego na język rumuński od 70 zł
z języka rumuńskiego na inny język obcy od 36 zł
z innego języka obcego na język rumuński od 36 zł

Tłumaczenia przysięgłe (uwierzytelnione) rumuński – cennik od

Cena za 1125 znaków ze spacjami.

Rodzaj tłumaczenia Cena tłumaczenia od
z języka rumuńskiego na język polski od 35zł
z języka polskiego na język rumuński od 45 zł
z języka rumuńskiego na inny język obcy od 80 zł
z innego języka obcego na język rumuński od 80 zł

Tłumaczenia ustne rumuński – cennik od

Rodzaj tłumaczenia Cena tłumaczenia od
z języka rumuńskiego na język polski od 143 zł
z języka polskiego na język rumuński od 143 zł
z języka rumuńskiego na inny język obcy od 185,90 zł
z innego języka obcego na język rumuński od 185,90 zł

Bezpłatna wycena

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7!

Wyceń bezpłatnie
Wysoka jakość tłumaczeń pisemnych
Bezwzględne zachowanie poufności
Krótki czas realizacji zleceń
Precyzyjna wycena tłumaczeń
Specjalizacja w wielu dziedzinach
Atrakcyjne ceny tłumaczeń pisemnych

Wpisy blogowe

Zobacz wszystkie wpisy

14 maja, 2024 Advance MK

Tłumaczenia maszynowe vs. tłumaczenia ludzkie. Co wybrać?

Wprowadzenie do tłumaczeń maszynowych i ludzkich. Tłumaczenia maszynowe oraz tłumaczenia ludzkie (wykonane przez [...]
Czytaj więcej

8 maja, 2024 Advance MK

Zgoda na wyjazd dziecka za granicę a tłumacz przysięgły

Zgoda na wyjazd dziecka za granicę jest niezbędnym dokumentem, gdy maluch podróżuje tylko z jednym z rodziców, [...]
Czytaj więcej