Tłumaczenia filmów i seriali

Zobacz jak oceniają nas klienci
5/5 - (84 votes)

Biuro Tłumaczeń Advance działa także jako agencja dubbingowa. Wykonujemy rzetelne tłumaczenia filmów fabularnych i dokumentalnych, seriali telewizyjnych, filmów reklamowych, nagrań promocyjnych przeznaczonych do publikacji w serwisie YouTube, prezentacji multimedialnych oraz innych materiałów audio i video.

Nasz tłumacz filmów może przygotować profesjonalne tłumaczenie napisów do filmów, transkrypcję video i audio, transkrypcję video i audio wraz z tłumaczeniem. Specjalnością Biura Tłumaczeń Advance jest również dubbing do filmów oraz vouice over (tzw. lista dialogowa przeznaczona do czytania przez lektora). Zaufaj bogatemu doświadczeniu, wypróbuj możliwości naszego zespołu tłumaczy i zyskaj profesjonalne tłumaczenie filmów, które pozwoli oddać najdrobniejsze niuanse oryginału oraz trafić w gusta szerokiej publiczności.

Jakie tłumaczenia do filmów wykonujemy?

Biuro tłumaczeń i agencja dubbingowa Advance wykonuje tłumaczenia filmów online dopasowane do potrzeb zlecających. Tłumaczymy filmy fabularne i seriale, dokumenty, filmy animowane, gry online, spoty reklamowe, materiały audiowizualne przeznaczone do publikacji na YouTube, firmowych stronach internetowych czy w Social Mediach oraz inne treści video.

Podstawowe usługi z tego zakresu obejmują:

 • tłumaczenie napisów do filmów (tłumaczenie napisów srt online) – tłumacz filmowy zapoznaje się z materiałem video i przygotowuje napisy, które następnie są synchronizowane z obrazem i wyświetlane podczas seansu. Bardzo ważne jest tutaj dostosowanie się z tłumaczeniem do ograniczeń przestrzennych i czasowych, aby widz nadążał czytać wyświetlane treści. Napisy często wykorzystywane są także przez osoby niedosłyszące;
 • dubbing filmów – tłumacz zastępuje oryginalne dialogi z filmu wersją przetłumaczoną na język obcy. Ma on za zadanie przełożyć cały materiał audiowizualny i przygotować materiał do dalszej obróbki. Dialogiści opracowują go i przygotowują nagrania głosów w innym języku, które nie należą już do aktorów grających w oryginale. Dubbingi do filmów nagrywa się w profesjonalnych studiach dźwiękowych, gdzie native speakerzy zastępują oryginalne postaci;
 • voice over (dubbing voice over, lista dialogowa) – tłumacz do filmów przekłada dialogi z oryginału na język obcy i przygotowuje w ten sposób materiał, który następnie jest czytany przez lektora. W tle zawsze jednak słychać oryginalne głosy aktorów.

Typ wykonywanego tłumaczenia dopasowujemy do potrzeb zamawiającego. Nasi doświadczeni tłumacze filmów mogą także podpowiedzieć najkorzystniejsze rozwiązania dopasowane do konkretnego typu materiału. W Polsce dla filmów fabularnych i seriali najczęściej stosuje się dubbing voice over z głosem lektora nałożonym na oryginalne dialogi wybrzmiewające w tle. Klasyczny dubbing często wykorzystywany jest dla filmów animowanych oraz reklam.

Tłumaczenie napisów do filmów i ich wyświetlanie może być korzystne dla firmowych materiałów reklamowych zamieszczanych w Internecie, ponieważ mają one korzystny wpływ na SEO i pozycjonowanie strony. Napisy dobrze sprawdzają się również w filmach informacyjnych i edukacyjnych, w których stosuje się specjalistyczne słownictwo. Zapewniają wysoką przejrzystość i ułatwiają zrozumienie bardziej skomplikowanych przekazów.

Tłumaczenia filmów – jakie języki obsługujemy?

Wykonujemy:

 • tłumaczenia filmów angielskie,
 • tłumaczenia filmów niemieckie,
 • tłumaczenia filmów włoskie,
 • tłumaczenia filmów czeskie,
 • tłumaczenia filmów francuskie,
 • tłumaczenia filmów hiszpańskie,
 • tłumaczenia filmów rosyjskie,
 • tłumaczenia filmów słowackie,
 • tłumaczenia filmów ukraińskie,
 • tłumaczenia filmów niderlandzkie,
 • tłumaczenia filmów chińskie,
 • tłumaczenia filmów rumuńskie.

Interesuje Cię tłumaczenie do filmu nagranego w innym języku? Zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Tłumaczeń Advance. Na indywidualne życzenie dobierzemy tłumacza filmowego pracującego w wybranym języku.

Chcesz wiedzieć ile kosztuje twoje Tłumaczenie? Sprawdź za Darmo!

Nie zostawiaj niczego przypadkowi, kiedy chodzi o Twoje tłumaczenia.
W Biurze Tłumaczeń Advance oferujemy bezpłatne, niezobowiązujące wyceny dla wszystkich naszych potencjalnych klientów.

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7
Otrzymaj wycenę nawet w 25 min!

Tłumaczenia filmów, dubbing, transkrypcje – cennik

Cena za tłumaczenia filmów jest ustalana indywidualnie. Podczas wyceny bierzemy pod uwagę specyfikę konkretnej produkcji – m.in. jej charakter, długość, rodzaj materiału, jasność przekazów, konieczność ewentualnej transkrypcji. Ostateczną cenę zawsze podajemy przed przystąpieniem do współpracy.

Zapraszamy do kontaktu – przeanalizujemy dostarczone materiały video i dokonamy wyceny realizacji tłumaczenia.

Tłumaczenia filmów – języki

Tłumaczenia filmów – Rodzaje tłumaczeń

Tłumaczenia filmów – Nasze oddziały

Bezpłatna wycena

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7!

Wyceń bezpłatnie
Wysoka jakość tłumaczeń pisemnych
Bezwzględne zachowanie poufności
Krótki czas realizacji zleceń
Precyzyjna wycena tłumaczeń
Specjalizacja w wielu dziedzinach
Atrakcyjne ceny tłumaczeń pisemnych

Czym wyróżnia się tłumaczenie seriali i filmów?

Tłumaczenie filmów różni się od tradycyjnych tłumaczeń dokumentów, korespondencji biznesowej, artykułów i innych tekstów pisanych. Materiały audiowizualne stanowią bardzo duże wyzwanie. Tłumacz do filmów musi nie tylko doskonale znać język obcy, ale i posiadać ogromne pokłady kreatywności. Bardzo ważne jest dokładne zrozumienie założeń scenarzysty, reżysera oraz aktorów grających w produkcji.

Najczęściej w dialogach nie wykorzystuje się specjalistycznego słownictwa branżowego, ale specyficzny język przekazu i tak może sprawiać duże trudności. W nagraniach mogą pojawiać się gry słowne, żarty, wulgaryzmy, przysłowia, zwroty o drugim ukrytym znaczeniu, elementy slangu młodzieżowego. Aby tłumaczenie do filmów rzeczywiście oddawało specyfikę oryginału i nastrój, który tworzy dana opowieść, niezbędny jest indywidualnie przygotowane tłumaczenie.

Dobry tłumacz filmowy musi poznać kontekst kulturowy, realia życia w danym kraju, panujące w nim tradycje, zwyczaje i obyczaje. Często w filmach fabularnych, serialach czy reklamach pojawiają się również odniesienia do aktualnych zdarzeń politycznych, społecznych i kulturalnych, nowinek ze świata mediów czy show biznesu. Dubbing filmów wymaga dużej wiedzy ogólnej oraz śledzenia aktualnych wiadomości. Ważne jest także wyczucie poczucia humoru i specyficznego języka stosowanego przez twórcę.

Tłumaczenie napisów do filmów najczęściej wiąże się z koniecznością dostosowania do limitu znaków. Od ich twórcy wymaga to skracania zdań i kondensowania wypowiedzi aktorów. Na gotowym materiale audiowizualnym widz ma jednocześnie śledzić obraz oraz napisy, a zbyt długie wypowiedzi rozpraszałyby go i mógłby przestać nadążać. Napisy zwykle są dzielone na 2-3 linijki, dlatego tłumacz filmów niejednokrotnie musi wybierać najistotniejsze informacje z długich dialogów w taki sposób, aby oglądający dobrze zrozumieli temat.

Jak pracują tłumacze filmów?

Profesjonalni tłumacze filmów muszą bardzo elastycznie podchodzić do swojej pracy, ponieważ tutaj tłumaczenia 1:1 w ogóle nie wchodzą w grę. W filmach fabularnych wypowiadający się często nie są native speakerami. W dialogach aktorów stosowana jest mowa potoczna, mogą oni mówić niegramatycznie czy z lokalnym akcentem (w zależności od pochodzenia danej postaci filmowej). Z tego powodu tłumaczenia filmów wymagają o wiele większego skupienia niż tłumaczenia dokumentów pisanych oficjalnym językiem czy innych standardowych tekstów.

Często już dokładne przetłumaczenie samego tytułu mijałoby się z sensem, ponieważ widzom z innego kraju mogłoby niewiele mówić. Tłumacz filmowy musi wykazać się dużą pomysłowością. Przykładem kultowych tytułów, które nie zostały dosłownie przetłumaczone jest m.in. „Die Hard” („Szklana pułapka”), „Duplex” („Starsza pani musi zniknąć”), „Maried… with Children” („Świat według Bundych”), czy „Bold and Beautiful” („Moda na sukces”).

Specyficznych umiejętności wymagają dubbingi do filmów animowanych. W bajkach dla dzieci mogą pojawiać się rymowanki i piosenki, zabawne powiedzonka. Tłumacz filmów zawsze musi wczuć się w swojego odbiorcę i dostosować język komunikacji do jego potrzeb. Przy animacjach dla najmłodszych nie sprawdzi się trudne słownictwo, długie zdania i skomplikowane konstrukcje składniowe. Wykorzystanie oficjalnego języka w serialach młodzieżowych sprawi, że dubbing będzie brzmiał sztucznie, a całe dzieło straci swój urok. Ważne jest także wczucie się w rolę konkretnej postaci. Jej wypowiedzi są częścią kreowanego wizerunku i muszą do niego perfekcyjnie pasować. Tłumacz musi dokładnie prześledzić historię, przeanalizować obraz i muzykę. Dopiero gdy zbierze informacje o filmie, może przystąpić do tłumaczenia poszczególnych partii dialogowych.

W filmach dokumentalnych lektor może sięgnąć po bardziej oficjalne wyrażenia zaczerpnięte ze świata nauki. Tłumacze filmów zawsze muszą pamiętać, jaki gatunek materiałów audiowizualnych tłumaczą i do kogo konkretnie jest skierowany przekaz.

Jak przebiega tłumaczenie filmów?

Zachowanie sensu wypowiedzi. Zdaje się, że powyższe stwierdzenie jest jednym z głównych haseł, które przyświecają tłumaczowi audiowizualnemu podczas realizowania projektu. Mówi się bowiem, że ta sama treść w języku polskim zajmie około 30% więcej miejsca aniżeli pierwotny tekst w języku angielskim. Należy przy tym pamiętać, że nie można przekroczyć określonej z góry liczby znaków ze spacjami czy linii, które jednocześnie mogą pojawić się na ekranie. Co więcej, sytuacja, gdy widz zobaczy tekst na tak krótki czas, że nie zdąży go przeczytać, również jest niedopuszczalna. Wobec tego, to właśnie zachowanie sensu oraz kontekstu wypowiedzi bohaterów jest kluczowe. Często niemożliwe okazuje się dokładne tłumaczenie filmów, jak to ma miejsce w przypadku pozostałych rodzajów tłumaczeń. Kluczem w takich sytuacjach zazwyczaj okazuje się kompromis.

Zdaje się, że podniesiona powyżej kwestia jest najważniejsza i najtrudniejsza do wyuczenia. Każdy z nas bowiem może znaleźć na Internecie setki poradników, jak edytować i zapisywać napisy filmowe.

Każdy nasz tłumacz filmów z angielskiego na polski i z każdego innego języka to doświadczony specjalista i znawca danej kultury. Powierzając projekt w nasze ręce, możecie być Państwo pewni, że zostanie on wykonany przez tłumaczy filmowych oraz korektorów z dużym doświadczeniem, którzy zawsze zadbają o pełną poprawność językową, kwestie techniczne oraz – co najważniejsze – oddadzą należycie pierwotny przekaz oraz klimat danej produkcji.

Nasze przykładowe tłumaczenia filmowe:

 • Skandal (Scandal) – (łącznie – 5341 minut)
 • Jednostka 19 (Station 19) – ABC (łącznie – 2092 minuty)
 • Candy (2022) – Hulu (łącznie – 141 minut)

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna Candy 2022. Nasza polska wersja językowa już niedługo na platformie Hulu!

Jak tłumaczyć bajki?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że tłumaczenia bajek dla najmłodszych należą do jednych z najtrudniejszych. Należy bowiem wykazać się niezwykłą kreatywnością, dokonując częstego słowotwórstwa czy żartów językowych. Niezbędne może również okazać się swego rodzaju zacięcie artystyczne, którego wymagają tłumaczenia piosenek czy tłumaczenia wierszy. Realizując taki projekt, musisz nauczyć się myśleć zupełnie jak mały odbiorca, który rozsiądzie się wygodnie przed ekranem. Dla naszego zespołu jednak nie stanowi to większego problemu, ponieważ dokonaliśmy już tłumaczeń wielu produkcji dla dzieci, zdobywając przy tym cenne doświadczenie.

Nasze przykładowe realizacje:

 • Domek z kartonu (Out of the Box) – Disney (łącznie – 1831 minut)
 • Dinozaurowi farmerzy (Dino Ranch) – Disney (łącznie – 624 minuty)
 • Bluey – BBC (łącznie – 1770 minut)

Zachęcamy do zobaczenia zwiastuna Dino Ranch, przetłumaczone przez nas odcinki już niedługo na Disney Junior!

Film tłumacz – biuro tłumaczeń i agencja dubbingowa Advance – dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Advance to specjalistyczne biuro tłumaczeń oferujące profesjonalne tłumaczenia w wielu językach obcych. Działamy również jako agencja dubbingowa wykonująca dubbing filmów, tłumaczenie napisów do filmów (tłumacz napisów srt online), tłumaczenia tytułów filmów oraz tłumaczenia dla lektora (dubbing voice over).

Zapewniamy:

 • brak opłat za specjalistyczne słownictwo – jesteśmy biurem tłumaczeń specjalistycznych, dlatego nasz tłumacz filmowy w standardowej cenie może przygotować napisy lub przełożyć dialogi do nagrań lektorskich czy dubbingowych nawet dla materiałów z wąskich dziedzin (np. reklam sprzętu medycznego czy filmów instruktażowych dla branży technicznej);
 • przejrzystą formę rozliczeń – cenę za tłumaczenie filmów zawsze podajemy jeszcze przed przystąpieniem do prac.

Nasze najważniejsze wyróżniki to:

 • duże moce przerobowe – jesteśmy w stanie zrealizować nawet bardzo złożone zlecenia w krótkim czasie. Dokonaliśmy m.in. tłumaczenia serialu „Scandal”, na które składało się ponad 100 odcinków po 40 minut każdy;
 • obsługujemy różne formaty napisów filmowych – wykonujemy tłumaczenie napisów m.in. w formacie .srt, .vtt, .dfxp, .ass;
 • bogate doświadczenie w tłumaczeniu bajek i seriali dla dzieci – nasi tłumacze filmowi przełożyli liczne materiały animowane wymagające najwyższej kreatywności;
 • wszechstronność – wykonujemy zarówno tłumaczenie do filmów fabularnych oraz seriali, jak i tłumaczenia spotów reklamowych sprzętu technicznego czy transkrypcje prezentacji multimedialnych dla wymagającej branży medycznej.

Sprawdź już dziś naszą pełną ofertę!

Tłumacz napisów do filmów online i inne usługi tłumaczeniowe

Jako profesjonalne biuro tłumaczeń oferujemy mi.in.:

Biuro Tłumaczeń Advance to szeroka oferta, wysoka jakość, krótki czas realizacji i atrakcyjne ceny. Zapraszamy!

Oceny i doświadczenia naszych klientów

Odkryj, jakie doświadczenia z nami mają nasi zadowoleni klienci. Twoja opinia również jest dla nas cenna i wpływa na ciągłe doskonalenie naszych usług!

Mariola Markowiak
Mariola Markowiak
2023-09-07
Bardzo rzetelnie i szybko wykonana usługa. Polecam tą firmę :)
jozef holazagtg756556
jozef holazagtg756556
2023-09-01
super super super .wszystko poszlo szybko i sprawne. POLECAM MOCNO
Artur Swierczek
Artur Swierczek
2023-08-07
Bardzo dobre Biuro Tłumaczeń. Wracam do niego regularnie. Pani Ola jest zawsze super pomocna. Generalnie jestem bardzo zadowolony ze współpracy! Mam nadzieję, że Panie z Biura myślą podobnie o mnie....
Ewa Piszczorowicz
Ewa Piszczorowicz
2023-07-26
błyskawicznie, dobrze i w świetnej cenie! polecam
Lena
Lena
2023-07-04
Polecam biuro tłumaczeń za miłą obsługę, szybką realizację i profesjonalne podejście do klienta. Wszystko na 5! Wrócę z tłumaczeniami na pewno!
Anna Kiwior
Anna Kiwior
2023-07-03
Zdecydowanie polecam Biuro Tlumaczen Advance. Bardzo profesjonalne i mile podejscie do klienta, szybka wycena i realizacja uslugi. Jestem bardzo zadowolona i napewno skorzystam jeszcze z ofert tej firmy.
Ewelina Sarna
Ewelina Sarna
2023-06-27
Zdecydowanie polecam biuro Advance ! Korzystam z ich usług zarówno na potrzeby firmy jak i prywatnie. Miła i profesjonalna obsługa, szybkie tłumaczenia. Polecam !!
Bartek Prychodko
Bartek Prychodko
2023-06-15
Pełen profesjonalizm. Szybka i rzetelna realizacja zleceń. Polecam w 100%.

Wpisy blogowe

Zobacz wszystkie wpisy

4 czerwca, 2024 Advance MK

Tłumaczenie przysięgłe świadectwa maturalnego na angielski – Twoja przepustka na studia za granicą

Tłumaczenie świadectwa maturalnego na angielski stanowi kluczowy krok dla maturzystów planujących studia za [...]
Czytaj więcej

14 maja, 2024 Advance MK

Tłumaczenia maszynowe vs. tłumaczenia ludzkie. Co wybrać?

Wprowadzenie do tłumaczeń maszynowych i ludzkich. Tłumaczenia maszynowe oraz tłumaczenia ludzkie (wykonane przez [...]
Czytaj więcej