Tłumaczenia dokumentów

Zobacz jak oceniają nas klienci
4.9/5 - (61 votes)

Nawiązujesz współpracę z zagranicznym kontrahentem i potrzebujesz precyzyjnego tłumaczenia umowy? A może wyjeżdżasz za granicę do pracy i musisz przetłumaczyć dyplom ukończenia studiów, zaświadczenie ukończonych szkoleń lub świadectwo pracy? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Oferujemy tłumaczenia dokumentów na zlecenie osób indywidualnych, firm oraz instytucji.

Biuro Tłumaczeń Advance wykonuje tłumaczenia zwykłe i przysięgłe. Współpracujemy z tłumaczami wielu języków europejskich i światowych, co pozwala nam realizować także niestandardowe zlecenia. Działamy jako biuro tłumaczeń technicznych i specjalistycznych, dlatego oferujemy tłumaczenia dokumentów medycznych, tłumaczenia dokumentów samochodowych, tłumaczenia instrukcji obsługi maszyn lub sprzętu czy norm produkcyjnych, co nie stanowi dla nas żadnego problemu. Dowiedz się, jakie dokumenty najczęściej tłumaczymy, poznaj tłumaczone języki i skorzystaj z pomocy doświadczonego eksperta.

ISO 27001
ISO 17100
ISO 9001

Tłumaczenia dokumentów – jakie tłumaczenia wykonujemy najczęściej?

Wykonujemy tłumaczenia dokumentów prywatnych oraz firmowych. Najczęściej dokonujemy tłumaczeń:

 • umów – m.in. umowy kupna-sprzedaży, dzierżawy, wynajmu, o pracę, cywilnoprawne;
 • instrukcji obsługi – jako biuro tłumaczeń technicznych posiadamy bogate doświadczenie w tłumaczeniach instrukcji obsługi maszyn produkcyjnych, sprzętów i urządzeń;
 • sprawozdań finansowych – oferujemy pojedyncze tłumaczenie dokumentów online oraz możemy podjąć się stałej współpracy ze spółkami prawa handlowego,
 • norm – nasi tłumacze posiadają doświadczenie w tłumaczeniu norm działania przedsiębiorstw, produkcyjnych oraz innych dla wielu różnych branż;
 • certyfikatów unijnych – współpracujemy ze specjalistami doskonale orientującymi się w przepisach prawa UE;
 • aktów notarialnych – tłumaczymy testamenty, darowizny, dokumentów spadkowe oraz inne umowy w formie aktu notarialnego;
 • dokumentów samochodowych – tłumaczenie dokumentów potrzebnych do rejestracji w Wydziale Komunikacji samochodu kupionego za granicą (umowy kupna-sprzedaży, karty pojazdu, dowody rejestracyjne, dowody własności, faktury za płatność itp.);
 • dokumentów osobistych – wykonujemy tłumaczenia przysięgłe dokumentów tożsamości (dowody osobiste, paszporty itp.), aktów USC (akty urodzenia, akty małżeństwa, akty zgonu), świadectw szkolnych, świadectw dojrzałości, dyplomów ukończenia uczelni, świadectw potwierdzających ukończenie kursów, świadectw pracy;
 • wyciągów z KRS;
 • dokumentów sądowych – tłumaczymy wyroki, orzeczenia, pozwy itp.;
 • dokumentacji medycznejtłumaczenia medyczne, w tym historii leczenia, kart szpitalnych, testów na covid, zaświadczeń o szczepieniu;
 • bonów turystycznych.

Chcesz wiedzieć ile kosztuje twoje Tłumaczenie? Sprawdź za Darmo!

Nie zostawiaj niczego przypadkowi, kiedy chodzi o Twoje tłumaczenia.
W Biurze Tłumaczeń Advance oferujemy bezpłatne, niezobowiązujące wyceny dla wszystkich naszych potencjalnych klientów.

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7
Otrzymaj wycenę nawet w 25 min!

Tłumaczenia dokumentów – jakie języki tłumaczymy?

Wykonujemy:

 • tłumaczenia dokumentów angielskie,
 • tłumaczenia dokumentów niemieckie,
 • tłumaczenia dokumentów włoskie,
 • tłumaczenia dokumentów czeskie,
 • tłumaczenia dokumentów francuskie,
 • tłumaczenia dokumentów hiszpańskie,
 • tłumaczenia dokumentów rosyjskie,
 • tłumaczenia dokumentów słowackie,
 • tłumaczenia dokumentów ukraińskie,
 • tłumaczenia dokumentów niderlandzkie,
 • tłumaczenia dokumentów rumuńskie,
 • tłumaczenia dokumentów chińskie,

Potrzebujesz tłumaczenia dokumentów w innym języku? Zapraszamy do kontaktu – dobierzemy tłumacza zwykłego lub przysięgłego, który przygotuje tłumaczenie w dowolnym języku świata.

Profesjonalne tłumaczenie dokumentów na język angielski

Język angielski jest używany w międzynarodowych kontaktach biznesowych, urzędowych i dyplomatycznych. W naszym biurze tłumaczeń możesz zamówić tłumaczenia dokumentów na angielski, które stanowią jedną z naszych najpopularniejszych usług. Współpracujemy z doświadczonymi tłumaczami przysięgłymi, którzy sprawnie przełożą każdy dokument prywatny lub firmowy i opatrzą go pieczęcią uwierzytelniającą. Oferujemy także tłumaczenie dokumentów z angielskiego na polski.

W ofercie mamy także tłumaczenia na inne popularne języki, np. tłumaczenie dokumentów z niemieckiego na polski czy tłumaczenie dokumentów z ukraińskiego na polski.

Tłumaczenie dokumentów cena – poznaj nasz cennik

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi tabelami, które zawierają orientacyjne ceny za tłumaczenia dokumentów. Stosujemy stawki za stronę tłumaczeniową obejmującą 1500 znaków ze spacjami. Sprawdź i oszacuj przybliżone koszty realizacji swojego zlecenia.

Rodzaj tłumaczeniaTłumaczenia dokumentów
Tłumaczenia dokumentów z języka angielskiego na język polskiod 26 zł
Tłumaczenia dokumentów z języka polskiego na język angielskiod 32 zł
Tłumaczenia dokumentów z języka niemieckiego na język polskiod 26 zł
Tłumaczenia dokumentów z języka polskiego na język niemieckiod 32 zł
Tłumaczenia dokumentów język włoskiod 37 zł
Tłumaczenia dokumentów język francuskiod 26 zł
Tłumaczenia dokumentów język czeskiod 41 zł
Tłumaczenia dokumentów język ukraińskiod 26 zł
Tłumaczenia dokumentów język hiszpańskiod 37 zł
Tłumaczenia dokumentów język słowackiod 41 zł
Tłumaczenia dokumentów język niderlandzkiod 68 zł

Zobacz inne tłumaczenia dokumentów

Wysoka jakość tłumaczeń pisemnych
Bezwzględne zachowanie poufności
Krótki czas realizacji zleceń
Precyzyjna wycena tłumaczeń
Specjalizacja w wielu dziedzinach
Atrakcyjne ceny tłumaczeń pisemnych

Tłumaczenia dokumentów – czym się wyróżnia ten typ tłumaczeń?

Wykonujemy tłumaczenia dokumentów online i w formie papierowej z zakresu prawa, administracji, rachunkowości, medycyny oraz techniki. Tłumacz dokumentów musi doskonale znać terminologię z zakresu prawa, orientować się w aktualnych przepisach i normach obowiązujących w kraju, na którego język przekłada treść. Dokumentacja administracji państwowej i samorządowej czy pisma sądowe przygotowywane są według formalnych wytycznych, dlatego bardzo ważne jest zachowanie obowiązującego układu.

Warto pamiętać, że tłumaczenie dokumentów na język angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański lub inny język wymaga tłumaczenia nie tylko treści głównej, ale także wszystkich podpisów, dat, pieczątek i innych elementów formalnych. Tłumacz dokumentów nie może pominąć żadnej części, ponieważ takie tłumaczenie mogłaby zostać podważone i uznane za nieważne w świetle przepisów.

Profesjonalny tłumacz dokumentów otrzymuje od Klientów zapisy, które bardzo często zawierają dane osobowe oraz informacje poufne i wrażliwe. Należy bezwzględnie zachować tajemnicę, aby żadne dane nie wyciekły na zewnątrz. Dotyczy to zarówno treści prywatnych, jak i dokumentów przedsiębiorstw, którym zależy, aby zawarte informacje nie przedostały się np. do konkurencji.

Tłumaczenie przysięgłe dokumentów w Biurze Tłumaczeń Advance

Biuro Tłumaczeń Advance pracuje z tłumaczami przysięgłymi różnych języków. Tłumacz przysięgły jest osobą zaufania publicznego, która posiada potwierdzone kompetencje językowe i jest zobligowana do przestrzegania zasad etyki zawodowej. Każdy taki specjalista zdaje dwuetapowy egzamin organizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości (część pisemna i ustna). Dopiero po pozytywnym przejściu egzaminu i złożeniu specjalnej przysięgi, tłumacz otrzymuje pieczęć i trafia na ogólnodostępną listę prowadzoną przez organy państwowe. Dzięki temu tłumaczenie przysięgłe dokumentów wykonywane jest jedynie przez osoby w pełni kompetentne. Są one zobowiązane do najwyższej staranności tłumaczenia i zachowania poufności powierzonych danych.

Wykonujemy tłumaczenia dokumentów przez tłumacza przysięgłego, które są opatrywane pieczęcią uwierzytelniającą. Pieczęć jest potrzebna, aby tłumaczenie zyskało ważność w świetle przepisów prawa i mogło zostać uznane za dokument urzędowy. Uwierzytelnienie jest niezbędne m.in. dla dokumentów stanu cywilnego, sądowych, administracyjnych, notarialnych czy samochodowych.

Wygodne tłumaczenie dokumentów online

Biuro Tłumaczeń Advance swoją siedzibę ma w Będzinie, ale wykonujemy również tłumaczenia dokumentów online. Wystarczy, że prześlesz nam skany, a my przydzielimy je tłumaczowi o odpowiedniej specjalizacji, który zajmie się realizacją Twojego zlecenia. Nasz tłumacz dokumentów online może przełożyć również dokumenty urzędowe wymagające pieczęci tłumacza przysięgłego. W tym przypadku możesz dostarczyć lub przesłać dokumenty w formie papierowej. Istnieje także możliwość tłumaczenia dokumentów online i opatrzenia ich podpisem kwalifikowanym. Zalecamy jednak sprawdzenie, czy urząd, który wymaga tłumaczenia, honoruje taką formę.

Chcesz wiedzieć ile kosztuje twoje Tłumaczenie? Sprawdź za Darmo!

Nie zostawiaj niczego przypadkowi, kiedy chodzi o Twoje tłumaczenia.
W Biurze Tłumaczeń Advance oferujemy bezpłatne, niezobowiązujące wyceny dla wszystkich naszych potencjalnych klientów.

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7
Otrzymaj wycenę nawet w 25 min!

Biuro Tłumaczeń Advance – dlaczego warto nam zlecić tłumaczenie dokumentów?

Oferujemy tłumaczenia dokumentów zwykłych i przysięgłych w oparciu o ustandaryzowane procedury i bogate doświadczenie. Gwarantujemy:

 • najwyższy poziom merytoryczny tłumaczenia,
 • zachowanie ścisłych wymogów formalnych, których wymaga tłumaczenie dokumentów urzędowych,
 • możliwość zamówienia tłumaczeń instrukcji obsługi i innych dokumentów technicznych wymagających znajomości specjalistycznego słownictwa,
 • konkurencyjne ceny tłumaczeń,
 • bezwzględne zachowanie poufności powierzonych danych.

Oceny i doświadczenia naszych klientów

Odkryj, jakie doświadczenia z nami mają nasi zadowoleni Klienci. Twoja opinia również jest dla nas cenna i wpływa na ciągłe doskonalenie naszych usług!

Mariola Markowiak
Mariola Markowiak
2023-09-07
Bardzo rzetelnie i szybko wykonana usługa. Polecam tą firmę :)
jozef holazagtg756556
jozef holazagtg756556
2023-09-01
super super super .wszystko poszlo szybko i sprawne. POLECAM MOCNO
Artur Swierczek
Artur Swierczek
2023-08-07
Bardzo dobre Biuro Tłumaczeń. Wracam do niego regularnie. Pani Ola jest zawsze super pomocna. Generalnie jestem bardzo zadowolony ze współpracy! Mam nadzieję, że Panie z Biura myślą podobnie o mnie....
Ewa Piszczorowicz
Ewa Piszczorowicz
2023-07-26
błyskawicznie, dobrze i w świetnej cenie! polecam
Lena
Lena
2023-07-04
Polecam biuro tłumaczeń za miłą obsługę, szybką realizację i profesjonalne podejście do klienta. Wszystko na 5! Wrócę z tłumaczeniami na pewno!
Anna Kiwior
Anna Kiwior
2023-07-03
Zdecydowanie polecam Biuro Tlumaczen Advance. Bardzo profesjonalne i mile podejscie do klienta, szybka wycena i realizacja uslugi. Jestem bardzo zadowolona i napewno skorzystam jeszcze z ofert tej firmy.
Ewelina Sarna
Ewelina Sarna
2023-06-27
Zdecydowanie polecam biuro Advance ! Korzystam z ich usług zarówno na potrzeby firmy jak i prywatnie. Miła i profesjonalna obsługa, szybkie tłumaczenia. Polecam !!
Bartek Prychodko
Bartek Prychodko
2023-06-15
Pełen profesjonalizm. Szybka i rzetelna realizacja zleceń. Polecam w 100%.

Wpisy blogowe

Zobacz wszystkie wpisy

14 maja, 2024 Advance MK

Tłumaczenia maszynowe vs. tłumaczenia ludzkie. Co wybrać?

Wprowadzenie do tłumaczeń maszynowych i ludzkich. Tłumaczenia maszynowe oraz tłumaczenia ludzkie (wykonane przez [...]
Czytaj więcej

8 maja, 2024 Advance MK

Zgoda na wyjazd dziecka za granicę a tłumacz przysięgły

Zgoda na wyjazd dziecka za granicę jest niezbędnym dokumentem, gdy maluch podróżuje tylko z jednym z rodziców, [...]
Czytaj więcej