Tłumaczenia audiowizualne

Zobacz jak oceniają nas klienci
5/5 - (47 votes)

W biurze tłumaczeń Advance wykonujemy najwyższej jakości tłumaczenia audiowizualne. Wśród naszych realizacji znalazło się wiele tłumaczeń do filmów fabularnych i seriali telewizyjnych, filmów animowanych dla dzieci oraz programów dokumentalnych. Tłumacz audiowizualny tłumaczy również filmy reklamowe, prezentacje multimedialne i inne materiały zawierające obraz oraz dźwięk.

Dbamy, aby każde tłumaczenie audiowizualne idealnie odzwierciedlało zamysł twórcy, a zarazem było dopasowane do konkretnej grupy odbiorców oraz realiów i kultury konkretnego kraju. Przygotowujemy napisy do filmów, wykonujemy tłumaczenia voice over (listy dialogowe dla czytających je lektorów), zajmujemy się dubbingiem oraz transkrypcją audio i video. 

Poznaj specyfikę tłumaczeń audiowizualnych i dowiedz się, w jaki sposób pracują nasi tłumacze. Skorzystaj ze sprawdzonych usług, które pozwolą Ci dobrzeć z materiałami do szerokiego grona odbiorców i podbić serca publiczności.

Tłumaczenia audiowizualne – jakie materiały tłumaczymy?

Tłumacze audiowizualni współpracujący z naszym biurem tłumaczeń mają doświadczenie w tłumaczeniach wielu różnych materiałów.

Tłumaczymy:

 • filmy fabularne i seriale TV (wśród naszych realizacji znalazły się m.in.: „Scandal”, „Jednostka 19”, „Candy”)
 • bajki i filmy animowane,
 • filmy dokumentalne i edukacyjne,
 • gry komputerowe,
 • prezentacje multimedialne,
 • reklamy,
 • materiały promocyjne na strony internetowe,
 • inne materiały składające się z dźwięku i obrazu.

Chcesz wiedzieć ile kosztuje twoje Tłumaczenie? Sprawdź za Darmo!

Nie zostawiaj niczego przypadkowi, kiedy chodzi o Twoje tłumaczenia.
W Biurze Tłumaczeń Advance oferujemy bezpłatne, niezobowiązujące wyceny dla wszystkich naszych potencjalnych klientów.

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7
Otrzymaj wycenę nawet w 25 min!

Tłumaczenia audiowizualne – rodzaje

Profesjonalne tłumaczenia audiowizualne obejmują 3 rodzaje przekładów:

 • dubbing filmowy,
 • voice over (lista dialogowa, dubbing voice),
 • tłumaczenie napisów do filmu.

Tłumaczenia audiowizualne – jakie języki tłumaczymy?

W Biurze tłumaczeń Advance wykonujemy:

 • tłumaczenia audiowizualne angielskie,
 • tłumaczenia audiowizualne niemieckie,
 • tłumaczenia audiowizualne włoskie,
 • tłumaczenia audiowizualne czeskie,
 • tłumaczenia audiowizualne francuskie,
 • tłumaczenia audiowizualne hiszpańskie,
 • tłumaczenia audiowizualne rosyjskie,
 • tłumaczenia audiowizualne słowackie,
 • tłumaczenia audiowizualne ukraińskie,
 • tłumaczenia audiowizualne niderlandzkie.
 • tłumaczenia audiowizualne chińskie,
 • tłumaczenia audiowizualne rumuńskie.

Potrzebujesz tłumaczeń filmu, serialu, reklamy, prezentacji multimedialnej lub innego materiału audiowizualnego w innym języku? Zachęcamy do kontaktu – dobierzemy doświadczonego tłumacza, który wykona profesjonalne tłumaczenia w wybranym języku światowym.

Tłumaczenia audiowizualne – cennik

Ceny za tłumaczenia audiowizualne ustalamy indywidualnie. Pod uwagę bierzemy specyfikę i rodzaj materiałów do tłumaczenia, ich długość, jasność dialogów i inne czynniki specyficzne dla konkretnego materiału. Zapraszamy do kontaktu – po analizie dostarczonych plików, podamy szczegółową wycenę za tłumaczenie.

Tłumaczenia audiowizualne – języki

Tłumaczenia audiowizualne – Rodzaje tłumaczeń

Tłumaczenia audiowizualne – oddziały

Bezpłatna wycena

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7!

Wyceń bezpłatnie
Wysoka jakość tłumaczeń pisemnych
Bezwzględne zachowanie poufności
Krótki czas realizacji zleceń
Precyzyjna wycena tłumaczeń
Specjalizacja w wielu dziedzinach
Atrakcyjne ceny tłumaczeń pisemnych

Tłumaczenia audiowizualne – co to jest?

Tłumaczenie audiowizualne to przekład materiału, który składa się z obrazu i dźwięku. Najczęściej dotyczy to tłumaczeń filmów i seriali oraz bajek dla dzieci. Obecnie tłumacz audiowizualny często pracuje jednak także z grami komputerowymi, reklamami telewizyjnymi, filmami promocyjnymi na strony internetowe oraz materiałami zamieszczanymi w mediach społecznościowych (np. filmami publikowanymi w serwisie You Tube).

Tłumaczenia typu voice over

Tłumacz audiowizualny zapoznaje się z materiałem źródłowym i wykonuje tłumaczenia dialogów z języka oryginalnego na obcy, tworząc tzw. listę dialogową. Lista ta stanowi gotowy materiał, który przeznaczony jest do odczytania przez lektora. W tle filmu widz słyszy jednak oryginalne dialogi aktorów w języku obcym. Tego rodzaju tłumaczenia audiowizualne są w Polsce najpopularniejsze. Stosuje się je dla filmów fabularnych oraz seriali telewizyjnych. Gotowy materiał jest dobrze zrozumiały, a sam proces tłumaczeń jest tańszy niż typowy dubbing wymagający udziału wielu native speakerów.

Tłumaczenia pod dubbing filmowy

Zadaniem tłumacza jest przełożenie całej ścieżki dźwiękowej z języka źródłowego na docelowy. Musi on przygotować materiał do dalszej obróbki, której dokonują doświadczeni dialogiści. Na podstawie dostarczonego tłumaczenia audiowizualnego, tworzą oni nagrania w profesjonalnym studio. Native speakerzy (często są to zawodowi aktorzy) podkładają głosy konkretnym postaciom (w miejsce oryginalnych wypowiedzi aktorów).

Filmy dubbingowe są atrakcyjną formą, ponieważ każda z postaci mówi swoi własnym głosem. Tłumaczenie audiowizualne musi być zgodne z ruchami, mimiką i gestykulacją występujących osób. To pozwala widzom przenieść się w świat bohaterów i lepiej odczytywać ich emocje niż w przypadku tłumaczenia audiowizualnego czytanego przez lektora. W Polsce dubbing najczęściej stosowany jest dla filmów animowanych.

Tłumaczenia napisów do filmów

Formą tłumaczenia audiowizualnego są także tłumaczenie napisów do filmów, które najczęściej są wyświetlane na dole ekranu. Zadaniem tłumacza jest translacja dialogów i sporządzenie napisów, które będą pojawiać się wraz z obrazem. Takie tłumaczenia audiowizualne wymagają bardzo dużej staranności, ponieważ tłumacza obowiązują ograniczenia czasowe i przestrzenne. Należy wziąć pod uwagę, że człowiek czyta wolniej niż odbiera dźwięki. Z tego powodu wyświetlane treści muszą być idealnie zsynchronizowane z obrazem.

Tłumacz audiowizualny ma za zadanie skondensować wypowiedzi do odpowiedniej długości i podzielić je na krótkie fragmenty. Napisy, pojawiające się na ekranie, powinny zawierać maksymalnie 38 znaków i zajmować nie więcej niż 2 linijki. To oznacza, że tłumaczenie audiowizualne pod napisy filmowe nie może być dosłownym tłumaczeniem tekstu 1:1, ale musi zostać dopasowane do poszczególnych scen pojawiających się na ekranie. Często potrzebna jest szczegółowa selekcja i duże wyczucie w ocenie, co może zostać pominięte, a które słowa są niezbędne do prawidłowego odebrania fabuły.

Napisy doskonale sprawdzają się dla filmów edukacyjnych, dokumentalnych oraz reklamowych zamieszczanych na stronach internetowych. Dodatkowe frazy kluczowe (pojawiające się w postaci tekstu) mają korzystny wpływ na pozycjonowanie witryny.

Jak pracuje tłumacz audiowizualny?

Tłumaczenia audiowizualne stanowią duże wyzwanie. Bardzo dobra znajomość słownictwa, gramatyki i interpunkcji konkretnego języka nie wystarczy, aby dobrze przełożyć film, serial, grę czy reklamę. Każdy tłumacz audiowizualny musi doskonale znać kulturę danego kraju, panujące w nim zwyczaje i obyczaje oraz mentalność odbiorców, którzy będą oglądać przełożony film. Bardzo ważna jest kreatywność i umiejętność dopasowania dialogów do wymogów konkretnej publiczności. Osoba wykonująca tłumaczenia audiowizualne ma bardzo skomplikowaną pracę, która wymaga dużej wprawy i wyczucia. Umiejętny dobór słownictwa jest niezbędny, aby film nie stracił swojego pierwotnego przesłania, a zarazem rzeczywiście wzruszał czy bawił odbiorcę pochodzącego z innego kręgu kulturowego.

W tłumaczeniach audiowizualnych nie ma miejsca na dosłowne tłumaczenie dialogów. W ten sposób powstałyby teksty, które przypominałyby tłumaczenie przygotowane przez automat. Sztywne przetłumaczenie z jednego języka na drugi byłoby niezrozumiałe dla widzów, zamazywałoby charakter filmu i zniechęcałoby do jego oglądania. Tłumacz audiowizualny musi znać specyfikę danego języka, potrafić wyeliminować pewne fragmenty, a inne zmodyfikować, aby docelowe dialogi stały się przejrzyste. Niezbędne jest zlikwidowanie różnic morfologicznych, gramatycznych i fonetycznych poszczególnych języków.

Warto pamiętać, że zupełnie inną specyfikę będzie miało tłumaczenie audiowizualne filmu przygodowego, komedii czy serialu młodzieżowego niż bajki dla dzieci, programu dokumentalnego bądź edukacyjnego. W pracy przy dziełach fabularnych i animowanych dozwolona jest większa dowolność oraz zabawa językiem. Ważne, aby przygotowane dialogi (wraz z obrazem) bawiły, wzruszały czy przerażały. Napisy lub lista dialogowa dla dokumentów i filmów edukacyjnych muszą zachowywać fakty. Tutaj liczy się dokładniejszy tłumaczenie i merytoryka, ponieważ treść nie może wprowadzać widzów w błąd.

Chcesz wiedzieć ile kosztuje twoje Tłumaczenie? Sprawdź za Darmo!

Nie zostawiaj niczego przypadkowi, kiedy chodzi o Twoje tłumaczenia.
W Biurze Tłumaczeń Advance oferujemy bezpłatne, niezobowiązujące wyceny dla wszystkich naszych potencjalnych klientów.

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7
Otrzymaj wycenę nawet w 25 min!

Biuro tłumaczeń Advance – dlaczego warto nam zlecić tłumaczenia audiowizualne?

Jesteśmy biurem tłumaczeń specjalistycznych, które działa także jako agencja dubbingowa i posiada bogate doświadczenie w tłumaczeniach materiałów audiowizualnych. Naszą specjalnością są m.in. teksty techniczne i medyczne, dlatego tłumacz z Biura Tłumaczeń Advance bez problemu przełoży filmy reklamowe maszyn, sprzętu medycznego czy leków.

Chcesz zlecić tłumaczenia audiowizualne? Współpraca z nami to gwarancja:

 • sprawnych tłumaczeń napisów do filmu, dubbingu lub list dialogowych (voice over),
 • szybkiej realizacji zlecenia – współpracujemy z szerokim gronem sprawdzonych tłumaczów, dzięki czemu posiadamy duże moce przerobowe,
 • obsługi dowolnego formatu napisów filmowych (.srt, .vtt, .dfxp, .ass),
 • przejrzystego rozliczenia – ostateczną cenę realizacji zawsze podajemy przed przystąpieniem do pracy

Oceny i doświadczenia naszych klientów.

Odkryj, jakie doświadczenia z nami mają nasi zadowoleni klienci. Twoja opinia również jest dla nas cenna i wpływa na ciągłe doskonalenie naszych usług!

Mariola Markowiak
Mariola Markowiak
2023-09-07
Bardzo rzetelnie i szybko wykonana usługa. Polecam tą firmę :)
jozef holazagtg756556
jozef holazagtg756556
2023-09-01
super super super .wszystko poszlo szybko i sprawne. POLECAM MOCNO
Artur Swierczek
Artur Swierczek
2023-08-07
Bardzo dobre Biuro Tłumaczeń. Wracam do niego regularnie. Pani Ola jest zawsze super pomocna. Generalnie jestem bardzo zadowolony ze współpracy! Mam nadzieję, że Panie z Biura myślą podobnie o mnie....
Ewa Piszczorowicz
Ewa Piszczorowicz
2023-07-26
błyskawicznie, dobrze i w świetnej cenie! polecam
Lena
Lena
2023-07-04
Polecam biuro tłumaczeń za miłą obsługę, szybką realizację i profesjonalne podejście do klienta. Wszystko na 5! Wrócę z tłumaczeniami na pewno!
Anna Kiwior
Anna Kiwior
2023-07-03
Zdecydowanie polecam Biuro Tlumaczen Advance. Bardzo profesjonalne i mile podejscie do klienta, szybka wycena i realizacja uslugi. Jestem bardzo zadowolona i napewno skorzystam jeszcze z ofert tej firmy.
Ewelina Sarna
Ewelina Sarna
2023-06-27
Zdecydowanie polecam biuro Advance ! Korzystam z ich usług zarówno na potrzeby firmy jak i prywatnie. Miła i profesjonalna obsługa, szybkie tłumaczenia. Polecam !!
Bartek Prychodko
Bartek Prychodko
2023-06-15
Pełen profesjonalizm. Szybka i rzetelna realizacja zleceń. Polecam w 100%.

Wpisy blogowe

Zobacz wszystkie wpisy

4 czerwca, 2024 Advance MK

Tłumaczenie przysięgłe świadectwa maturalnego na angielski – Twoja przepustka na studia za granicą

Tłumaczenie świadectwa maturalnego na angielski stanowi kluczowy krok dla maturzystów planujących studia za [...]
Czytaj więcej

14 maja, 2024 Advance MK

Tłumaczenia maszynowe vs. tłumaczenia ludzkie. Co wybrać?

Wprowadzenie do tłumaczeń maszynowych i ludzkich. Tłumaczenia maszynowe oraz tłumaczenia ludzkie (wykonane przez [...]
Czytaj więcej