%htitle%

Tłumaczenia prawnicze i prawne

Zobacz jak oceniają nas klienci
4.9/5 - (101 votes)

Interesuje Cię profesjonalny tłumacz prawny? W Advance oferujemy wysokiej jakości tłumaczenia tekstów z branży prawniczej, w tym tłumaczenia prawne, prawnicze i notarialne. Nasze doświadczenie, rzetelność i elastyczność pozwoliły nam stworzyć setki tego typu tłumaczeń. Jesteśmy godnym zaufania partnerem biznesowym, który dba o pozytywny wizerunek firm, osób prywatnych i instytucji.

Skorzystaj z usług Biura Tłumaczeń Advance, aby mieć pewność, że Twoje umowy pełnomocnictwa, dokumenty założycielskie spółek, akty notarialne, opinie i ekspertyzy są w najlepszych rękach.

ISO 27001
ISO 17100
ISO 9001

W jakich językach oferujemy tłumaczenia prawne i prawnicze?

Dodatkowo w naszej ofercie możesz odnaleźć następujące tłumaczenia prawne i prawnicze:

 • tłumaczenia prawnicze angielski,
 • tłumaczenia prawnicze niemiecki,
 • tłumaczenia prawnicze włoski,
 • tłumaczenia prawnicze czeski,
 • tłumaczenia prawnicze francuski,
 • tłumaczenia prawnicze hiszpański,
 • tłumaczenia prawnicze słowacki,
 • tłumaczenia prawnicze ukraiński, a także
 • tłumaczenia prawnicze niderlandzki.

Mimo że tłumaczenie tekstów prawniczych na angielski jest najbardziej popularną usługą, na Twoje życzenie możemy wykonać również tłumaczenia tekstów prawniczych i prawnych z pozostałych języków świata.

Chcesz wiedzieć ile kosztuje twoje Tłumaczenie? Sprawdź za Darmo!

Nie zostawiaj niczego przypadkowi, kiedy chodzi o Twoje tłumaczenia.
W Biurze Tłumaczeń Advance oferujemy bezpłatne, niezobowiązujące wyceny dla wszystkich naszych potencjalnych klientów.

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7
Otrzymaj wycenę nawet w 25 min!

Jak wygląda cennik dotyczący tłumaczeń prawnych oraz tłumaczeń prawniczych?

Cena tłumaczeń prawnych oraz prawniczych uzależniona jest między innymi od tego:

 • jaka jest objętość tekstu;
 • czy plik, który od Ciebie otrzymujemy, jest edytowalny (jeśli nie, nasi tłumacze muszą wykonać więcej pracy);
 • czy wymagane jest uwierzytelnienie tłumaczenia;
 • czy chcesz, aby wykonać dodatkowe usługi.

Jeżeli chcesz uzyskać dokładną wycenę (tłumaczenia prawnicze cennik), serdecznie zapraszamy do kontaktu. Poniżej znajduje się orientacyjny cennik opisywanych usług.

Cena za 1500 znaków ze spacjami.

Rodzaj tłumaczeniaTłumaczenia prawnicze cena
Tłumaczenia prawnicze z języka angielskiego na język polskiod 26 zł
Tłumaczenia prawnicze z języka polskiego na język angielskiod 32 zł
Tłumaczenia prawnicze z języka niemieckiego na język polskiod 26 zł
Tłumaczenia prawnicze z języka polskiego na język niemieckiod 32 zł
Tłumaczenia prawnicze język włoskiod 37 zł
Tłumaczenia prawnicze język francuskiod 26 zł
Tłumaczenia prawnicze język czeskiod 41 zł
Tłumaczenia prawnicze język ukraińskiod 26 zł
Tłumaczenia prawnicze język hiszpańskiod 37 zł
Tłumaczenia prawnicze język słowackiod 41 zł
Tłumaczenia prawnicze język niderlandzkiod 68 zł

Tłumaczenia prawne i prawnicze – języki

Tłumaczenia prawne i prawnicze – Rodzaje tłumaczeń

Tłumaczenia prawne i prawnicze – oddziały

Bezpłatna wycena

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7!

Wyceń bezpłatnie
Wysoka jakość tłumaczeń pisemnych
Bezwzględne zachowanie poufności
Krótki czas realizacji zleceń
Precyzyjna wycena tłumaczeń
Specjalizacja w wielu dziedzinach
Atrakcyjne ceny tłumaczeń pisemnych

Tłumaczenia prawne oraz tłumaczenia prawnicze online – różnica

Istnieje następująca różnica pomiędzy tłumaczeniami prawnymi oraz tłumaczeniami prawniczymi.

W najprostszym ujęciu tłumaczenie prawne to przekład na przykład treści rozporządzenia, ustawy, dyrektywy, aktu prawa miejscowego, konstytucji etc. Nasi wyspecjalizowani tłumacze prawni używają w tego typu tłumaczeniach języka prawnego. Tłumaczenia prawne to także tłumaczenia sądowe. Pracownicy Biura Tłumaczeń Advance stosują się do ściśle określonych ustawowo zasad. Są to tak zwane zasady techniki prawodawczej.

Tłumaczenia tekstów prawniczych to opracowania napisane językiem prawniczym. Każdy nasz wyspecjalizowany tłumacz prawniczy jest zatem również teoretykiem prawa. W innym wypadku tłumaczenie tekstów prawniczych byłoby niemożliwe. Przykładem tłumaczenia prawniczego jest tłumaczenie komentarzy, analiz prawniczych, a także rozmaitych publikacji o tej tematyce.

Możemy zatem przyjąć, że tłumaczenia prawnicze to takie, które są związane z prawem, jednak nie mają mocy prawnej.

Tłumaczenia prawne i prawnicze, a język prawny i język prawniczy

W naszym biurze tłumaczeń oferujemy najlepsze usługi tłumaczeń, w tym tłumaczenia prawne i prawnicze. Istnieją jednak różnice między nimi. Tłumaczenia prawne to przekłady aktów prawa i dokumentów sądowych, których dokonują nasi wyspecjalizowani tłumacze, posługujący się językiem prawnym i zasadami techniki prawodawczej.

Tłumaczenia tekstów prawniczych to z kolei opracowania pisane językiem prawniczym, wykonane przez teoretyków prawa. Nasze usługi tłumaczeń prawnych i prawniczych gwarantują najwyższą jakość tłumaczeń.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i zaufaj nam przy tłumaczeniu analiz, komentarzy i innych publikacji związanych z prawem.

Tłumaczenia prawne uwierzytelnione (przysięgłe) wykonywane przez Biuro Tłumaczeń Advance

Jako doświadczone biuro tłumaczeń oferujemy najlepsze usługi tłumaczeń prawnych, w tym tłumaczenia uwierzytelnione. Tego typu tłumaczenia są wymagane przez organy wymiaru sprawiedliwości, administrację publiczną i policję.

Oferujemy tłumaczenia przysięgłe, które posiadają pełną moc prawną i są równorzędnymi z oryginalnym dokumentem.

Nasze tłumaczenia uwierzytelnione są wykonywane przez naszych wyspecjalizowanych tłumaczy, którzy posiadają uprawnienia do uwierzytelniania dokumentów.

Skorzystaj z naszych usług tłumaczeń prawnych i zaufaj nam przy tłumaczeniu dokumentów wymaganych przez urzędy i organy administracyjne.

Tłumaczenia prawne uwierzytelnione (przysięgłe) — z czym są związane?

W przypadku tłumaczeń przysięgłych, nasze usługi są realizowane przez specjalistów, którzy nabyli prawo do wykonywania zawodu po zdaniu egzaminu przed Państwową Komisją Egzaminacyjną.

Tłumaczenia prawne uwierzytelnione wymagają od tłumaczy pełnej odpowiedzialności za treść tłumaczenia, ponieważ tłumacz przysięgły należy do grupy zawodów zaufania publicznego. Nieprawidłowości w wykonywaniu obowiązków tłumacza przysięgłego mogą skutkować utratą prawa do wykonywania zawodu oraz roszczeniami klientów o odszkodowanie.

Oferujemy najlepsze usługi tłumaczeń dokumentów prawnych, aktów prawnych, umów prawnych oraz tekstów prawniczych. Nasze tłumaczenia uwierzytelnione są opatrzone pieczęcią i wykonywane jedynie w formie pisemnej, aby zawrzeć wszelkie niezbędne informacje na temat tłumacza przysięgłego.

Różnice między tłumaczeniami przysięgłymi a uwierzytelnionymi polegają na poziomie odpowiedzialności za treść tłumaczenia. Tłumaczenia uwierzytelnione są również wykonywane przez specjalistów, jednakże wymagają mniejszego zaangażowania tłumacza niż tłumaczenia przysięgłe.

Tłumaczenia prawnicze — dlaczego są wymagające?

Tłumaczenia prawnicze to jedna z najbardziej wymagających dziedzin tłumaczeń. Nasze Biuro Tłumaczeń Advance oferuje najlepsze usługi tłumaczeń, w tym tłumaczenia prawne, tłumaczenia prawnicze, tłumaczenia uwierzytelnione, czyli tłumaczenia przysięgłe. Nasi tłumacze to specjaliści w swojej dziedzinie, posiadający perfekcyjną znajomość języka obcego oraz systemu prawnego.

Wykonywane przez nas tłumaczenia dokumentów prawnych, aktów prawnych oraz umów prawnych są zawsze wykonane perfekcyjnie, co zapewnia nasz sztab specjalistów z zakresu prawa oraz analitycznego myślenia.

Tłumaczenia prawne, a także prawnicze, mają to do siebie, że ważny jest każdy przecinek. Znak interpunkcyjny postawiony w nieodpowiednim miejscu lub zamieniona kolejność wyrazów, mogą całkowicie odmienić znaczenie istotnego fragmentu. Specjaliści z Biura Tłumaczeń Advance są świadomi odpowiedzialności, która spoczywa na nich, gdy wykonują tego typu tłumaczenia.

Czym wyróżnia się nasza oferta, jeśli chodzi o tłumaczenia prawne oraz tłumaczenia prawnicze?

Nasze biuro tłumaczeń prawniczych jest znane z tego, że nigdy nie zaskakuje swoich klientów ceną tłumaczeń prawnych i prawniczych. Już przed wykonaniem usługi podajemy całkowity koszt, dzięki czemu nasi klienci zawsze wiedzą, ile zapłacą za usługę. Dla naszych stałych klientów staramy się wykonać tłumaczenia w najkrótszym możliwym czasie, a dodatkowo nie doliczamy kosztów za ekspresowe wykonanie tłumaczenia. Tanie tłumaczenia prawne – zaufaj nam i skorzystaj z najlepszych usług tłumaczeń w Polsce.

Nasza oferta usług tłumaczeń prawnych i prawniczych obejmuje:

 • tłumaczenie aktów prawnych, tłumaczenia dokumentów z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego, prawa pracy, prawa gospodarczego, prawa karnego, prawa administracyjnego i prawa międzynarodowego;
 • tłumaczenie umów, aktów notarialnych, wyroków sądowych, dokumentów korporacyjnych, regulaminów, wniosków, opinii prawnych, pism procesowych i innych dokumentów prawnych;
 • audyty jakościowe i kontrola jakości tłumaczeń prawnych i prawniczych;
 • oferujemy szybką realizację zamówienia i konkurencyjne ceny.

Chcesz wiedzieć ile kosztuje twoje Tłumaczenie? Sprawdź za Darmo!

Nie zostawiaj niczego przypadkowi, kiedy chodzi o Twoje tłumaczenia.
W Biurze Tłumaczeń Advance oferujemy bezpłatne, niezobowiązujące wyceny dla wszystkich naszych potencjalnych klientów.

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7
Otrzymaj wycenę nawet w 25 min!

Gwarancja poufności danych oraz bezpieczeństwa w trakcie wykonywania tłumaczeń prawnych i tłumaczeń prawniczych

Zarówno tłumaczenia prawne, jak i tłumaczenia prawnicze, zawierają często wiele wrażliwych danych (na przykład numery dowodów osobistych, numery pesel, adresy do korespondencji oraz zameldowania).

Dzięki temu, że Biuro Tłumaczeń Advance wykazuje się całkowitą dyskrecją i profesjonalizmem, możesz być pewny bezpieczeństwa zawartych w tekstach informacji.

Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo, zarówno jeśli chodzi o tłumaczenie tekstów prawnych, jak i prawniczych.

Jako profesjonalne biuro tłumaczeń oferujemy także tłumaczenia notarialne i tłumaczenia dokumentów.

Oceny i doświadczenia naszych klientów

Odkryj, jakie doświadczenia z nami mają nasi zadowoleni klienci. Twoja opinia również jest dla nas cenna i wpływa na ciągłe doskonalenie naszych usług!

Wpisy blogowe

Zobacz wszystkie wpisy

23 lipca, 2024 Advance MK

Dlaczego Skonsolidowane Sprawozdanie Finansowe i Połączone Sprawozdanie Wymaga Doskonałych Tłumaczeń?

W skomplikowanej rzeczywistości biznesowej, precyzyjna komunikacja finansowa jest kluczowa dla sukcesu. Skonsolidowane [...]
Czytaj więcej

12 lipca, 2024 Advance MK

Tłumaczenie zwykłe a przysięgłe – poznaj różnice między nimi

W artykule wyjaśnimy, czym różni się tłumaczenie zwykłe a przysięgłe, jaka jest ich moc prawna oraz jakie [...]
Czytaj więcej