Tłumaczenia chiński

Tłumaczenia z języka chińskiego na dowolny język i z każdego języka na chiński

4.9/5 (54 oceny)

Bezpłatna wycena

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7!

 • Wysoka jakość tłumaczeń chińskich
 • Krótki czas realizacji zleceń
 • Specjalizacja w wielu dziedzinach
 • Bezwzględne zachowanie poufności
 • Precyzyjna wycena tłumaczeń
 • Atrakcyjne ceny tłumaczeń z i na chiński

Biuro tłumaczeń Advance – tłumacz polsko chiński

Wykonujemy tłumaczenia z chińskiego na polski i z polskiego na chiński tekstów zwykłych, technicznych i specjalistycznych dla osób indywidualnych, firm oraz instytucji. Każdy tłumacz polsko chiński współpracujący z naszym biurem to osoba, która przechodzi wewnętrzną rekrutację. To pozwala nam zagwarantować, że dostarczone do Klienta tłumaczenie z polskiego na chiński (bądź w odwrotnej konfiguracji) jest w 100% rzetelne, nie zawiera żadnych błędów językowych i jest w pełni zgodne z intencjami autora pierwowzoru.

Tłumacz chiński z Advance może wykonać przekłady dla wielu różnych branż. Jako biuro tłumaczeń technicznych i specjalistycznych podejmujemy się szybkich i dokładnych translacji instrukcji obsługi maszyn i sprzętu, dokumentów patentowych czy przetargowych, które wymagają specjalistycznego słownictwa, z którym nie poradzi sobie tradycyjny translator polsko chiński online. Możemy wykonać również uwierzytelnione tłumaczenie z polskiego na chiński dokumentów urzędowych, które wymagają pieczęci tłumacza przysięgłego.

Poznaj szczegóły oferty, dowiedz się, jak pracuje tłumacz chińsko polski z naszego biura i zamów przekłady u zaufanych ekspertów, którzy doskonale poznali nie tylko chiński alfabet oraz słownictwo, ale i charakterystyczną kulturę tego kraju.

Tłumacz chiński – kiedy warto skorzystać z naszej pomocy?

Chiński należy do rodziny języków chińsko-tybetańskich, a jego historia sięga 8 tys. lat wstecz. Obecnie jest to najczęściej używany język na świecie, który jest językiem ojczystym dla około 1 mld osób. Chiński jest językiem urzędowym w Chinach, Singapurze i Tajwanie. Jego cechą charakterystyczną jest pismo ideograficzno-fonetyczne (logograficzne). Obecnie używanych jest około 50 tysięcy znaków, ale do systemu cały czas wprowadzane są nowe. Chińskie litery są bardzo skomplikowane, dlatego obok pisma tradycyjnego, wprowadzono także alfabet uproszczony, który miał na celu likwidację analfabetyzmu wśród ludności. Obecnie powszechnie wykorzystuje się około 5-6 tys. znaków.

Za standardowy język chiński uznano mandaryński, który opiera się o dialekt pekiński. Jest on jednym z oficjalnych języków Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Chińska gospodarka stała się światową potęgą produkującą m.in. odzież, obuwie, zabawki, dekoracje, artykuły szkolne i plastyczne, naczynia i wyposażenie kuchenne, elektronikę oraz wiele innych wyrobów użytkowanych na co dzień. Atrakcyjne ceny sprawiły, że chińskie produkty eksportowane są niemal na cały świat. Wielu polskich przedsiębiorców prowadzących sklepy stacjonarne i internetowe, hurtownie czy działalność budowlaną, poszukuje chińskich dostawców. Znaczenie biznesowe Państwa Środka jest duże, co generuje zapotrzebowanie na tłumaczenie chińskiego na polski.

Tłumacz chiński z naszego biura może Ci pomóc m.in., gdy:

 • negocjujesz umowy z chińskimi dostawcami towarów,
 • potrzebujesz rzetelnych przekładów z chińskiego na polski instrukcji obsługi, dokumentów patentowych, certyfikatów,
 • podpisujesz umowę z firmą z Państwa Środka,
 • potrzebne są Ci tłumaczenia faktur, rachunków lub innych dokumentów finansowych,
 • chcesz przetłumaczyć wiadomości e-mail z chińskiego na polski lub odwrotnie,
 • przedstawiciele z Twojej firmy spotykają się z chińskimi przedsiębiorcami i potrzebują fachowego wsparcia chińskiego tłumacza ustnego,
 • chcesz przygotować chińskojęzyczną wersję firmowej strony internetowej,
 • potrzebujesz tłumaczenia na chiński katalogów, broszur lub innych materiałów reklamowych,
 • potrzebny jest Ci tłumacz angielsko chiński.

Tłumaczenia na chiński i polski – przekłady zwykłe

Naszemu tłumaczowi możesz zlecić tłumaczenia na chiński lub z chińskiego na polski biznesowej korespondencji, treści na firmową stronę internetową lub ulotkę, artykułów oraz innych tekstów pisanych językiem stosowanym na co dzień. Każdy nasz tłumacz języka chińskiego nie tylko dobrze zna słownictwo, ale także specyfikę kultury panującej w Kraju Środka. Przekłady staramy się dopasować do mentalności odbiorców, co szczególnie ważne jest podczas tłumaczeń literatury oraz przekazów reklamowych.

Tłumaczenia chiński polski – przekłady specjalistyczne

Współpracujemy z grupą tłumaczy o różnych specjalizacjach. Tłumacz chińskiego na polski z biura Advance to często osoba, która oprócz doskonałej znajomości języka posiada także wykształcenie kierunkowe. To pozwala nam szybko i precyzyjnie wykonać tłumaczenie chińskie nawet specjalistycznych tekstów zawierających skomplikowaną terminologię używaną jedynie w wąskim gronie ekspertów danej dziedziny.

Tłumacz polsko chiński – jakie branże obsługujemy?

Zespół biura dobieramy w taki sposób, aby każdy tłumacz z chińskiego posiadał swoją specjalność. To pozwala nam wykonywać profesjonalne przekłady z zakresu:

 • marketingu i reklamy – dla naszych Klientów możemy wykonać tłumaczenie z chińskiego lub na chiński haseł reklamowych, artykułów sponsorowanych i prasowych, tekstów reklamowych na ulotki, do katalogów lub innych materiałów. Posiadamy również doświadczenie w dubbingu (napisy do filmów pełnometrażowych i animowanych). Przekładów dla branży kreatywnej nie wykona żaden internetowy translator czy słownik angielsko chiński online, ponieważ wymagają one znajomości kontekstu kulturowego i dopasowania tłumaczenia do języka konkretnej grupy odbiorców,
 • ekonomii i finansów – tłumaczenie języka chińskiego biznesowego obejmuje przekłady raportów, sprawozdań finansowych, faktur, rachunków, umów kredytowych, dokumentów z audytów finansowych oraz innej dokumentacji księgowej. Zadanie wykonana tłumacz chińskiego znający pojęcia z zakresu ekonomii, przepisów podatkowych i prawa,
 • medycyny – tłumaczenia z polskiego na chiński lub w odwrotnej konfiguracji wypisów szpitalnych, historii leczenia pacjentów, zaleceń lekarskich, opisów chorób, artykułów medycznych czy instrukcji obsługi sprzętu używanego w medycynie,
 • farmacji – tłumaczenie na chiński lub polski dokumentów potrzebnych do rejestracji leków, ulotek farmaceutyków,
 • prawa – nasz tłumacz z chińskiego na polski może przełożyć wszelkiego typu dokumenty zawierające terminologię prawną i prawniczą. Tłumaczymy m.in. umowy, akty prawne, akty założycielskie spółek, testamenty,
 • informatyki – tłumaczenie z chińskiego na polski (lub odwrotnie) wszelkich tekstów zawierających terminologię z branży IT. Doświadczony chiński tłumacz może przełożyć np. instrukcję obsługi komputerów i laptopów, drukarek, skanerów, faksów czy instrukcje wdrażania systemów lub oprogramowania komputerowego,
 • telekomunikacji – nasz tłumacz na chiński przekłada instrukcje obsługi smartfonów i innego sprzętu mobilnego wyprodukowanego w Chinach,
 • różnych dziedzin nauk – tłumaczenia z chińskiego na polski lub polskiego na chiński artykułów naukowych, recenzji, krytyk i polemik, analiz z zakresu nauk humanistycznych, technicznych czy matematyczno-przyrodniczych.

Tłumacz chińsko polski – przekłady techniczne

Naszą specjalnością jest tłumaczenie z chińskiego na polski dokumentów technicznych. W zespole posiadamy ekspertów, którzy łącza wiedzę techniczną z doskonałą znajomością mandaryńskiego. To pozwala nam wykonywać rzetelne translacje tekstów zawierających skomplikowane słownictwo.

Tłumacz z języka chińskiego na polski może przełożyć m.in.:

 • katalogi techniczne,
 • dokumenty patentowe,
 • instrukcje obsługi sprzętu RTV i AGD,
 • instrukcje obsługi telefonów, sprzętu mobilnego i komputerowego,
 • procedury postępowania na halach produkcyjnych,
 • dokumentację szkoleniową,
 • instrukcje BHP.

Tłumacz przysięgły – chiński

Potrzebujesz translacji dokumentów urzędowych potwierdzonych pieczęcią? Tłumacz przysięgły chiński z naszego biura szybko poradzi sobie z tym zadaniem. Wykonujemy tłumaczenia na chiński lub polski umów kupna-sprzedaży lub dzierżawy, certyfikatów, świadectw i dyplomów, dokumentów osobistych (dowody tożsamości, prawa jazdy), dokumentów stanu cywilnego, umów o pracę oraz dokumentacji sądowej. Gotowe tłumaczenia polsko chińskie opatrzone pieczęcią tłumacza przysięgłego można odebrać w naszym biurze w Będzinie lub otrzymać pocztą.

Tłumacz polsko chiński – tłumaczenia ustne

Nasz tłumacz polsko chiński obsługuje wszelkiego typu spotkania biznesowe, wydarzenia reklamowe, kulturalne oraz rozrywkowe. Wykonujemy tłumaczenia dopasowane do indywidualnych potrzeb (konferencyjne, symultaniczne, a vista, konsekutywne). Tłumacz z języka chińskiego na polski z Advance często bierze udział w negocjacjach handlowych i innych spotkaniach firmowych, eventach, szkoleniach oraz konferencjach z udziałem gości z Chin.

Tłumacz chińsko polski online

Interesuje Cię dobry tłumacz chińskiego online? Na naszej stronie znajdziesz specjalny system, który pozwoli Ci złożyć zamówienie przez Internet. Jako tłumacz online chiński przekładamy teksty zwykłe, techniczne i specjalistyczne z wielu dziedzin. Możemy wykonać również tłumaczenie przysięgłe z chińskiego online. Plik opatrzony podpisem kwalifikowanym honorowany jest jednak jedynie przez niektóre urzędy, dlatego naszym Klientom zalecamy sprawdzenie wymogów obowiązujących w ich regionie.

Biuro tłumaczeń języka chińskiego – dlaczego właśnie Advance?

Oferujemy tanie, a zarazem rzetelne tłumaczenia w parze językowej polski-chiński. Biuro Advance działa jako tłumacz polsko chiński tradycyjny obsługujący przekłady ustne na wydarzeniach biznesowych i innych wystąpieniach publicznych oraz tłumacz angielsko chiński. Polecamy również tłumaczenia pisemne online, które można zlecić i otrzymać przez Internet.

Tłumaczenie z polskiego na chiński i z chińskiego na polski zlecone naszym specjalistom to gwarancja:

 • doboru tłumacza specjalizującego się w konkretnej dziedzinie,
 • staranności wykonanego przekładu,
 • poufności powierzonych danych,
 • konkurencyjnych cen,
 • sprawnej realizacji zlecenia.

Tłumaczenia chiński – cennik

Nasz cennik za zwykłe, specjalistyczne i techniczne tłumaczenie na chiński lub polski jest jednolity. Przekład rozliczamy za 1500 znaków ze spacjami tekstu wynikowego. Szczegóły podajemy w poniższych tabelach. Chińskie litery są specyficzne, dlatego w razie jakichkolwiek niejasności, zachęcamy do kontaktu. Nasz konsultant przekaże bezpłatną wycenę tłumaczenia pisemnego.

Tłumaczenia zwykłe chiński - cennik

Cena za 1500 znaków ze spacjami.

Rodzaj tłumaczenia Tłumaczenia zwykłe chiński Tłumaczenia specjalistyne chiński
Tłumaczenia z języka chińskiego na język polski od 110 zł w cenie zwykłego tłumaczenia
Tłumaczenia z języka polskiego na język chiński od 110 zł
Tłumaczenia z języka chińskiego na inny język obcy od 110 zł
Tłumaczenia z innego języka obcego na język chiński od 110 zł

Tłumaczenia przysięgłe (uwierzytelnione) chiński - cennik

Cena za 1125 znaków ze spacjami.

Rodzaj tłumaczenia Tłumaczenia przysięgłe chiński
Tłumaczenia z języka chińskiego na język polski od 160 zł
Tłumaczenia z języka polskiego na język chiński od 170 zł
Tłumaczenia z języka chińskiego na inny język obcy od 170 zł
Tłumaczenia z innego języka obcego na język chiński od 170 zł

Tłumaczenia ustne chiński - cennik

Rodzaj tłumaczenia Tłumaczenia ustne chiński
Tłumaczenia z języka chińskiego na język polski od 143 zł
Tłumaczenia z języka polskiego na język chiński od 143 zł
Tłumaczenia z języka chińskiego na inny język obcy od 185,90 zł
Tłumaczenia z innego języka obcego na język chiński od 185,90 zł

Słownik chińsko polski – translator online

Specjalnie dla osób, które planują prywatny lub służbowy wyjazd do Chin przygotowaliśmy krótki słownik chińsko polski i polsko chiński online. Znajdziesz tutaj podstawowe zwroty, które ułatwią Ci się poruszanie po mieście, zakupy w sklepach czy zamawianie posiłków w restauracji. Nasz podręczy słownik z polskiego na chiński to specyficzny translator chińskiego, który ułatwi Ci również przywitanie się, zapytanie o drogę oraz rozmowę z partnerem biznesowym. Wspólnie z nami przetłumacz z chińskiego na polski najważniejsze zwroty.

Chiński alfabet jest pismem ideograficzno-fonetycznym (logograficznym), z bardzo złożonymi znakami, dlatego nasz translator z polskiego na chiński nie zawiera chińskich liter.

Słownik chiński online – zwroty grzecznościowe

Polski Chiński
dzień dobry nín hao lub zhuwei hao
dobry wieczór wanshang hao
do widzenia zaijian
dobranoc wan’an
cześć (powitanie) ni hao lub nimen hao
przepraszam duibuqi
proszę ging
dziękuję xiexie

Słownik chińskiego online – podstawowe zwroty

Polski Chiński
tak shi de
nie bu
nazywam się… wo jiao
nie rozumiem wo bu dong
jestem z Polski wo shi cóng Bolán lái de
jak się masz? ni hao ma?
dobrze hao
toaleta weishengjian
hotel binguan
sklep shangdian
restauracja canguan
lotnisko jichang
przystanek zhan

Słownik polsko chiński online – zwroty przydatne podczas zakupów

Polski Chiński
Chcę to kupić Wo xiang mai zhege
Przepraszam, czy jest…? Qingwen, you…ma?
Ile płacę? Duoshao qián
Proszę, oto pieniądze Gěi ni qián

Translator z polskiego na chiński – zwroty przydatne w restauracji

Polski Chiński
Poproszę o menu Qing rang wo kan yixia nimen de caidan
Czy mógłbyś mi polecić danie specjalne Waszej restauracji? Qing xiang wo tuijian yixia nimen de tese cai
Chciałbym zamówić to danie Wo xiang dian zhe dao cai
Czy mógłbym zapłacić kartą? Néng yong xinyongka fukuan ma?
Chciałbym zapłacić gotówką Wo xiang fu xianjin

Translator języka chińskiego – zwroty pomagające zapytać o drogę

Polski Chiński
Przepraszam, jak dojechać do…? Qingwen, qu… zěnme zou?
Przepraszam, jak dojść do…? Qingwen, dao…zěnme zou?
Gdzie jest…? zai nali?
Chcę dojechać do… Wo xiang qu…

Chiński translator online – zwroty przydatne w biznesie

Polski Chiński
Miło mi Cię poznać Renshí ni hěn gaoxing
Dziękuję za wszystko co dla mnie zrobiłeś Xiexie ni wei wo zuo de yiqie
Dziękuję za Twoją gościnność Xiexie ni de shengqíng kuandai
Jestem usatysfakcjonowany jakością Twoich produktów Wo dui ni de chanpin zhí liang hěn manyi