Aplikacja do nauki języka – nasze TOP 5

11 lipca, 2022
Autor: Adam

Aplikacja do nauki języka – nasze TOP 5

Aplikacja do nauki języka zdobywają coraz większą liczbę zwolenników. To nic dziwnego. Nowoczesna forma nauki angielskiego oraz niemieckiego daje naprawdę duże możliwości. Dodatkowo nie wymaga wychodzenia z domu i często jest naprawdę atrakcyjna finansowo. Przekonaj się, jakie aplikacje do nauki języka angielskiego i niemieckiego są najlepsze, a także, jakie są ich funkcje!

Aplikacje do nauki języka – jakie wybrać?

Uznaliśmy, że w naszym zestawieniu nie może zabraknąć następującego oprogramowania:

  • Busuu,
  • Memrise,
  • Duolingo,
  • Babbel,
  • Tobo.

Busuu to aplikacja, której autorzy położyli nacisk na naukę codziennego języka. Składa się ona z fiszek, ćwiczeń gramatycznych, a także wielu zwrotów, które są bardzo często wykorzystywane. Dostępnych języków jest aż 12. Wymienić można między innymi: niemiecki, francuski, włoski, turecki, hiszpański, portugalski, chiński i polski.

Memrise to z kolei aplikacja do nauki języka niemieckiego i angielskiego, która została stworzona przez Eda Cooke’a. Zdobyła ona spore uznanie użytkowników z całego świata dzięki temu, że łączy różne techniki ułatwiające zapamiętywanie. Poza podstawowym zestawem słówek i zwrotów w aplikacji odnaleźć można bazę filmów z udziałem native speakerów. Dostępnych jest kilkadziesiąt języków. Wśród nich odnajdziesz na przykład: angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, arabski, szwedzki, grecki, mongolski, jidysz, a nawet język migowy.

Trzecim polecanym przez nas oprogramowaniem jest Duolingo. Wspomniana aplikacja nagradza użytkowników za zaangażowanie, a także daje możliwość konkurowania ze znajomymi. Dostępne są w tym przypadku 32 języki obce. Wymienić można między innymi język włoski, grecki, francuski, hiszpański, niemiecki i japoński. Autorzy aplikacji położyli spory nacisk na tłumaczenia, a także wymowę. 

Babbel pozwala na naukę zarówno języka angielskiego, jak i niemieckiego. Możliwe jest to od poziomu podstawowego do zaawansowanego. Dostępna jest również nauka między innymi francuskiego, portugalskiego, szwedzkiego i hiszpańskiego. Dzięki krótkim i usystematyzowanym lekcjom można w krótkim czasie nabyć umiejętności z zakresu: pisania, rozumienia tekstu, czytania i poprawnej wymowy.

Tobo to zarówno aplikacja do nauki języka angielskiego, jak i języka niemieckiego. Wszystko zależy od tego, na jaką wersję się zdecydujesz. Dla przykładu, gdy wybierzesz Tobo German, będziesz mógł w krótkim czasie opanować słownictwo naszych zachodnich sąsiadów. Wspomniane oprogramowanie ma szerokie możliwości sprawdzania nabytego poziomu wiedzy. Dzięki rozmaitym testom oraz grom Tobo cieszy się sporym powodzeniem na całym świecie. 

Chcesz wiedzieć ile kosztuje twoje Tłumaczenie? Sprawdź za Darmo!

Nie zostawiaj niczego przypadkowi, kiedy chodzi o Twoje tłumaczenia.
W Biurze Tłumaczeń Advance oferujemy bezpłatne, niezobowiązujące wyceny dla wszystkich naszych potencjalnych klientów.

Przyjmujemy zamówienia tłumaczeń 24/7
Otrzymaj wycenę nawet w 25 min!

Aplikacje do nauki języka za darmo – czy to możliwe?

Praktycznie wszystkie aplikacje, które opisaliśmy powyżej, wymagają skorzystania z płatnej subskrypcji, aby korzystać ze wszystkich możliwości oprogramowania. Bardzo często możliwe jest wykupienie planu rocznego, dzięki któremu wersja płatna wychodzi taniej. Możliwa jest jednak również nauka bez ponoszenia opłat. Dla przykładu, jeśli pobierzesz na swojego smartfona aplikację Tobo, będziesz mógł korzystać z niej w wersji okrojonej całkowicie za darmo. Jeżeli tylko pogodzisz się z tym, że co jakiś czas na ekranie będą wyświetlać się reklamy, spokojnie będziesz mógł uczyć się języka nieodpłatnie. 

Aplikacja Busuu także daje możliwość skorzystania z części swoich opcji za darmo. Jeżeli jednak chcesz wykorzystać maksimum funkcjonalności, koniecznie zaopatrz się w wersję premium. Używanie aplikacji Memrise również jest darmowe, ale podobnie jak w przypadku opisanym wyżej, aby cieszyć się wszystkimi funkcjami, potrzebna jest wersja PRO.

Duolingo daje Ci możliwość korzystania z niego nieodpłatnie, ale jeśli chcesz móc uczyć się także offline, a także pozbyć się reklam, będziesz musiał zapłacić. Z kolei Babbel daje Ci możliwość korzystania ze wszystkich funkcji przez miesiąc. Jeżeli jesteś zainteresowany kontynuacją nauki, również będziesz potrzebował wersji płatnej. 

Aplikacje do nauki języka za darmo nie są zatem fikcją. Wystarczy, że pogodzisz się na przykład z obecnością reklam (jak w Tobo) bądź też z nieco ograniczoną funkcjonalnością (na przykład brakiem lekcji offline). Pamiętaj również o tym, że w niektórych przypadkach możesz zdecydować się na próbny i bezpłatny okres po to, aby podjąć decyzję o zakupie subskrypcji.

Aplikacje do nauki języka angielskiego dla dzieci – które wybrać?

Opisane i wyróżnione przez nas aplikacje do nauki języka niemieckiego i angielskiego doskonale sprawdzają się zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Nigdy nie jest bowiem zbyt wcześnie na rozpoczęcie nauki. Jeżeli zatem jesteś rodzicem dziecka w wieku na przykład przedszkolnym, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś udostępnił mu, któreś z opisanych wyżej rozwiązań. 

Dobrym rozwiązaniem może być również przedstawienie twojej pociesze wszystkich pięciu aplikacji i zadanie pytania, która z nich najbardziej przypada dziecku do gustu. W sytuacji, gdy młody człowiek będzie miał swobodę wyboru, może jeszcze chętniej korzystać z nauki języków za pomocą urządzeń mobilnych. Pamiętaj o tym, że opisane wyżej oprogramowanie jest w pełni przyjazne dla użytkowników i nie zawiera treści, które mogłyby być nieodpowiednie dla najmłodszych.

Jaka aplikacja do tłumaczenia?

Kolejnym aspektem, który warto rozważyć, ucząc się języka obcego, jest wybór aplikacji do tłumaczenia. W sytuacji, gdy dopiero poznajesz angielski lub niemiecki, nie możesz od razu swobodnie posługiwać się tymi językami. Jeżeli jednak jesteś w obcym kraju i potrzebujesz wsparcia w postaci oprogramowania, skorzystaj z aplikacji do tłumaczenia. Oprogramowanie, które tłumaczy z angielskiego na polski lub z polskiego na angielski może być nieoceniona na przykład w trakcie zawodowych wyjazdów. W tym przypadku polecamy wybrać jedno z następujących rozwiązań:

  • Tłumacz Google,
  • Microsoft Translator,
  • iTranslate.

Tłumacz Google to zdecydowanie najbardziej popularne oprogramowanie. W tym przypadku mówimy o aplikacji na smartfona. Jest ona naprawdę prosta w obsłudze i pozwala na tłumaczenie (uwaga!) 108 języków. Ciekawą funkcją jest, że program ten doskonale radzi sobie także z tłumaczeniem z obrazów oraz zdjęć, a także odręcznie wpisanych na ekranie smartfona słów.

Microsoft Translator to z kolei program przeznaczony na urządzenie mobilne, które daje możliwość prowadzenia rozmów w czasie rzeczywistym w aż 70 językach. Wyposażony jest w tryb podzielony, dzięki któremu można wygodnie tłumaczyć treści w trakcie konwersacji z innymi osobami. Można pobrać tę aplikacją zarówno w sklepie Google Play, jak i w AppStore.

iTranslate to z kolei rozwiązanie, które wykorzystuje mikrofon, głośniki oraz sztuczną inteligencję. Dzięki temu możliwe jest na przykład wypowiedzenie na głos tego, co jest do przetłumaczenia. Warto wskazać, że w przypadku poszczególnych języków aplikacja działa także bez wykorzystania internetu.

Każdy wyróżniony program do przekładów to również doskonałe oprogramowanie do nauki języka niemieckiego lub angielskiego. Warto zatem zdecydować się zarówno na programy, które umożliwiają edukację, jak i na wsparcie takie jak aplikacja, która tłumaczy z angielskiego na polski. Pierwszy oraz drugi rodzaj programów wzajemnie się uzupełnia.

Autor wpisu

Adam

Wpisy blogowe

Zobacz wszystkie wpisy

24 kwietnia, 2024 Advance MK

Tłumaczenie przysięgłe online – szybkie, wygodne i tanie.

W dobie cyfryzacji i rozwijających się technologii coraz więcej usług przenosi się do świata online, oferując [...]
Czytaj więcej

3 kwietnia, 2024 Advance MK

Profesjonalne tłumaczenia sprawozdania niezależnego biegłego rewidenta z badania.

W dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się świecie finansów i audytu, dokładność i wiarygodność przekładów [...]
Czytaj więcej